Daniil Kvyat ovládl první závod

GP3, Monza - 1. závod

Daniil Kvyat suverénním způsobem vyhrál první závod víkendu GP3 v italské Monze, když výrazný náskok získal již po úvodní šikaně, kde došlo k dramatickému incidentu.

Rus předvedl z nejvýhodnější pozice výborný start, naopak pomalu se od startu odlepil druhý na roštu Robert Visoiu.

V nájezdu do úvodní šikany o druhou pozici bojovali Carlos Sainz jr. a Tio Ellinas. Dino Zamparelli před šikanou najel na trávu, což jej rozhodilo a narazil z boku do Ellinasova monopostu. Kypřan následně Sainze jr. roztočil.

Závod už v první šikaně skončil také pro Visoiuse a jednoho z kandidátů na titul Conora Dalyho. Američan se svým monopostem přeskočil přes obrubník a poškodil si zavěšení pravého předního kola.

Z incidentu v první šikaně nejvíce vytěžil vedoucí Kvyat, který se na konci prvního kola radoval z náskoku 3,4 sekundy. Do konce závodu nakonec náskok na druhého v cíli Nicka Yellolyho navýšil na více než pět sekund.

Na třetí pozici dojel vedoucí muž průběžného pořadí Facu Regalia. Argentinec se roztočil už v zaváděcím kole v nájezdu na cílovou rovinku, bez poškození však mohl nastoupit do závodu.

Regalia svedl o třetí místo pěkný souboj s Alexanderem Simsem, kterého předjel na cílové rovince. Brit se pokusil získat svou pozici zpátky v šikaně Roggia, ovšem jeho pomalého výjezdu využil Lewis Williamsin v zatáčce Lesmo 1 k postupu na čtvrtou pozici.

Za Simsem skončil šestý Kevin Korjus před Jackem Harveyem a Patrickem Niederhauserem, který do nedělního závodu díky obrácenému pořadí odstartuje z pole position.

Po hodinách v první šikaně dokončil Sainz jr. nakonec závod na deváté pozici před Patrickem Kujalou, který získal své první letošní body.

Sprint: 15-12-10-8-6-4-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 2 body (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)