Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Letošní ročník Massova závodu motokár vyhrál Liuzzi

Letošní ročník Massova závodu motokár vyhrál Liuzzi

Druhý skončil Buemi a třetí Massa.

Vitantonio Liuzzi triumfoval v letošním ročníku motokárového závodu, který v Brazílii pořádá Felipe Massa.

Bývalý pilot Formule 1 podniku, jehož výtěžek jde na charitativní účely, dominoval od začátku až do konce. Byl nejrychlejší ve všech trénincích a po startu z pole position proťal cílovou pásku na první pozici před Sebastienem Buemim a Massou.

Liuzzi si po startu udržel vedení. Za ním se na druhou pozici zařadil pilot Audi v kategorii LMP1 v Mistrovství světa vytrvalostních závodů (FIA WEC) Lucas di Grassi před jezdcem brazilského šampionátu cestovních vozů Juliem Camposem.

Mezi oběma jezdci došlo ke kontaktu, Liuzzi tak mohl navýšit svůj náskok v čele a za něj se na druhou a třetí pozici posunuli Massa s Buemim.

Po několika předjížděcích manévrech to byl nakonec Buemi, který se usadil na druhé pozici. Pilot továrního týmu Toyoty ve FIA WEC navíc zajel také nejrychlejší kolo závodu.

Pod stupni vítězů skončil Campos před dalšími Brazilci Antoniem Pizzoniou, Danielem Serrou a Nelsonem Piquetem Jr..

Ve hvězdami nabítém startovním poli, mezi kterými nechyběl například ani druhý muž loňské sezóny DTM Augusto Farfus z Brazílie, byli rovněž bývalí piloti Formule 1 Rubens Barrichello, Bruno Senna (nyní závodící s vozem Aston Martin v kategorii GTE ve FIA WEC).