ELMS v Imole: vítězství pro Thirier By TDS Racing

Majitel týmu Pierre Thiriet vyhrál s Ludovicem Badeyem a Tristanem Gommendym druhý závod šampionátu ELMS v Imole.

V krásné Emilii Romagni se pohledné pole European Le Mans Series sešlo ke svému druhému podniku sezony. 11 prototypů LMP2, dobře doplnilo šest vozů nové třídy LMP3 a 13 vozů GT.

V kvalifikaci se na bývalé trati velké ceny San Marina nejlépe dařilo posádce týmu JOTA ve složení Simon Dolan, Filipe Albuquerque a Harry Tincknell. Jejich Gibson-Nissan si zajistil pole-position před Orecou 03R stáje Murphy (Berthon/Lyons/Patterson) a vítězi prvního podniku ELMS v Silverstone, Greaves-Gibsonem jezdců Hirsche, Wirdheima a Lancastera.

Závod ovšem měl patřit vozu, který do 4hodinové honičky vyrazil jen z devátého místa: v kvalifikaci totiž měl Tristan Gommendy s Orecou-Nissanem 05 majitele a spolujezdce Pierra Thirieta menší výlet do štěrku. Thiriet se ovšem dokázal během svého startovního stintu prokousat až na druhé místo za vedoucího Tincknella (JOTA). Od Tincknella převzal další z rychlých "majitelů-jezdců", Simon Dolan. Brit ovšem poškodil vůz o obrubník, musel do boxů a vedení tím ztratil. První místo rád převzal Ludovic Badey, Thirietův třetí jezdec. Prototyp LMP2 lídrů měl posledních 90 minut závodu na starosti jediný skutečný profík Thiriet-Racingu, bývalá francouzská naděje F3, Tristan Gommendy. Vítěz velké ceny Macaa 2002 poté dovedl svou Orecu, která skončila v Silverstone třetí, bez chyby do cíle. Druhé místo připadlo se ztrátou pouhých 12 sekund stejnému vozu stáje Murphy Prototypes, o který se s 63letým Američanem Pattersonem dělili mladí a mnohem rychlejší Michael Lyons a hvězda GP2, Nathanael Berthon. Na posádku JOTy zbyla jen třetí pozice a vítězi ze Silverstone dojeli v Imole s poněkud odlišnou strategií se ztrátou kola pouze čtvrtí.

Tak jako v kvalifikaci byl i v závodě nejrychlejším vozen třídy GT Ferrari F458 týmu AT Racing otce a syna Alexandra Talkanisty z Běloruska, které v Itálii podpořil domácí Alessandro Pier Guidi. Po Imole zamíří ELMS ještě na Red Bull Ring, do Le Castelletu a šampionát bude uzavírat závod v portugalském Estorilu.

Výsledek 4hodinového závodu ELMS v Imole:

1 LMP2 P.Thiriet, L.Badey, T.Gommendy Thiriet by TDS Racing ORECA/Nissan 4h01m08.999s
2 LMP2 N.Berthon, M.Lyons, M.Patterson Murphy Prototypes ORECA/Nissan 12.140s
3 LMP2 S.Dolan, F.Albuquerque, H.Tincknell JOTA Sport Gibson/Nissan 1m26.530s
4 LMP2 G.Hirsch, B.Wirdheim, J.Lancaster Greaves Motorsport Gibson/Nissan -1 kolo