Novinky

  • 09.07.2025 Neutral Laurent Mekies nahradil Hornera na vedoucí pozici u stáje Red Bull

  • 09.07.2025 Bad Christian Horner s okamžitou platností skončil jako šéf Red Bullu

  • 01.07.2025 Good Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Gene Haas sveze s vozem F1

Facebook Instagram

A1 Grand Prix svede dohromady slavná jména

A1 Grand Prix svede dohromady slavná jména

Alex Yoong, Alan Jones či Luis Figo. A přibudou další.

Zimní série A1 Grand Prix, na kterou si budeme muset ještě rok počkat, než poznáme co je to nezažívat motoristickou nudu během zimy, úspěšně míří ke svému startu (narozdíl od své kolegyně Premier1 Grand Prix).

Před měsícem se přihlásily země Čína, Libanon, Pákistán, Portugalsko a Velká Británie, přidaly se nyní Austrálie, Kanada a Malajsie. Další budou oznámeny při další oficiální tiskové konferenci v Londýně.

Že A1 GP nebude jen zajímavou podívanou na okruzích, ale že dohromady svede slavná jména, to dokazují například již tři země. V australském týmu bude pracovat mistr světa formule 1 z roku 1980 Alan Jones a šéf úspěšného týmu formule 3 Alan Docking.

V kanadském týmu se objeví jméno obchodníka J Jay Laskiho, v malajském týmu uvidíme pochopitelně bývalého závodníka formule 1 a americké série ChampCars, současného pilota australské série cestovních vozů V8 Alexe Yoonga.

Portugalsko oznámilo účast, ale svá jména tají. V této souvislosti se ovšem hovoří o fotbalistech Luis Figo a Carlos Queiros.