Novinky

  • 04.11.2025 Good Charles Leclerc se zasnoubil s Alexandrou Saintovou

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

Facebook Instagram

Rusko zvažuje noční závod

Rusko zvažuje noční závod

Už počítá náklady na umělé osvětlení.

Organizátoři Velké ceny Ruska se brzy rozhodnou, zda chtějí nebo nechtějí začít pořádat noční závod. V Soči se loni konala vůbec první velká cena Ruska a projekt od začátku počítal i s možností dodatečné investice do umělého osvětlení. Alexander Saurin, viceguvernér regionu Krasnodar, během oficiální návštěvy Velké ceny Belgie řekl, že již probíhá odhadování nákladů, na základě výsledku bude učiněno konečné rozhodnutí.

"Tato možnost již byla posouzena z obchodního i technického hlediska a právě jsme začali počítat náklady na realizaci," řekl Saurin. "Jakmile bude výpočet nákladů hotový, posoudíme jeho proveditelnost. Počítáme s tím, že dříve nebo později budeme mít noční závod."

Saurin později dodal, že okruh s velkou pravděpodobností nebude na noční závod připraven dříve než v roce 2017. Kromě toho s Berniem Ecclestonem diskutoval i na téma místa Velké ceny Ruska v kalendáři F1 a prý i o případném prodloužení kontraktu, který však ještě bude platný do roku 2020, takže není kam spěchat. Záruka dlouhodobé budoucnosti by však mohla být potřebná k rozhodnutí investovat do umělého osvětlení splňujícího standardy F1.

"Diskutovali jsme o různých záležitostech včetně závodu sezóny 2016, který je naplánován na jiné období roku (na 1. května, týden po Velké ceně Bahrajnu). Vzhledem k rostoucí popularitě F1 v Rusku zvažujeme prodloužení kontraktu."

Bernie Ecclestone hodně naznačil, když řekl, že v Rusku se možná od roku 2017 bude jezdit v noci, takže si lidé mohou začít rezervovat vstupenky na 10 let dopředu.