Jezdci F1 příští rok dostanou více paliva F1
Róbert Randuška
30.04. 2016
Róbert Randuška
30.04. 2016
Nové vozy budou rychlejší i žíznivější.
Šéfové týmů a FIA se dohodli na zvýšení maximálního množství paliva, které si s sebou jezdci mohou brát na start velké ceny. Malé zvýšení souvisí s příchodem nové generace vozů, které budou mít více přítlaku, ale i větší aerodynamický odpor, budou těžší a ve výjezdech ze zatáček budou moci začít akcelerovat o něco dříve, což se negativně podepíše na spotřebě.
Aby se z velkých cen nestala soutěž v šetření paliva, bude maximální limit zvýšen ze 100 na 105 kilogramů. Pokud by někdo použil více, bude ze závodu diskvalifikován.
Aby se z velkých cen nestala soutěž v šetření paliva, bude maximální limit zvýšen ze 100 na 105 kilogramů. Pokud by někdo použil více, bude ze závodu diskvalifikován.
Související články
-
Ben Sulajem navždy prezidentem?
04.06. 2026 -
Motory V8 nejen pro show
22.05. 2026 -
Užijte si nejvíce elektrickou sezonu F1!
09.05. 2026 -
Ugochukwu se rychle zabydlel v novém týmu
07.03. 2026 -
Velká politická prohra Mercedesu?
02.03. 2026 -
Motoráři se setkají příští týden
14.01. 2026 -
Ben Sulajem je staronovým prezidentem FIA
16.12. 2025 -
Volba prezidenta FIA je nedemokratická
02.11. 2025

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
