Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Haryanto nemá sedačku jistou do konce sezóny

Haryanto nemá sedačku jistou do konce sezóny

Indonésané ještě neposlali dostatek SMS-ek.

Minulý měsíc jsme se dověděli, že v Indonésii běží SMS-ková kampaň na podporu Ria Haryanta. Obyvatelstvo čtvrté nejlidnatější země světa je několika mobilními operátory přesvědčováno, aby posílalo krátké textové zprávy na speciální čísla, aby tak finančně podpořilo účast svého jezdce v MS F1. SMS-ek ale zřejmě není dost, protože Haryanto přiznává nejistotu ohledně dokončení sezóny.

"Na tuto otázku momentálně nemám odpověď," přiznal jezdec Manoru. "Dělám maximum a problém je samozřejmě v penězích, ale o to se stará můj management, abych se já mohl koncentrovat na závodění. Financování není mou starostí, já mám podávat výkony na trati, aby o mě byl zájem. Samozřejmě bych velmi rád zůstal a dokončil sezónu."

A co říká závodník na to, že se mu na místo v F1 skládají jeho krajané?

"Být prvním indonéským jezdcem v F1, to je samo o sobě velká věc. V Indonésii F1 nikdy nebyla velmi populární, ale odkdy máme indonéského jezdce, čísla raketově stoupla. Na základě toho vznikl nápad využít, že Indonésané rychle přijali F1 a jsou jí nadšeni. Indonésie je čtvrtou nejlidnatější zemí na světě, takže je logické udělat to takto. Indonésané jsou velmi nacionalističtí, takže velmi chtějí, abych něco dokázal. Proto mě podporují.

Upřímně, nečekal jsem tak masivní podporu. Byl to nápad vlády. Vláda mi velmi pomohla do F1 a snad mi pomůže i udržet se v ní. Podporuje mě od chvíle, kdy jsem začal závodit na mezinárodní úrovni.
"
 
Aby nebyl rozhovor jen o penězích, Haryanta se zeptali i na srovnání jeho výkonů s výkony týmového kolegy Pacala Wehrleina.

"Velmi dobře se nám spolupracuje. Je rychlý a to mě tlačí vpřed. Když nesedíme ve vozech, umíme se podělit o nápady, protože oba chceme to nejlepší pro tým. Je výborným kolegou. Taky je to budoucí jezdec Mercedesu, a když jsem skoro tak rychlý jako on, páni, vždy je to fantastický pocit. Takže mám výborný cíl, nebýt pomalejší než on."

Komentáře ke článku