Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Mallya: Pérez je náš, má smlouvu

Mallya: Pérez je náš, má smlouvu

Pérez: To se ještě uvidí.

Oznámení nové smlouvy mezi Kimim Räikkönenem a Ferrari dalo odpověď na jednu z důležitých otázek přestupového trhu. Ne, ve Ferrari nebude volné místo pro jednoho z talentovaných jezdců slabších týmů. Jedním z diskutovaných kandidátů byl Sergio Pérez, jezdec týmu Force India. Vijay Mallya je však v Silverstone spolu se svým týmem (soudní spor mu nedovoluje cestovat s ním po světě) a tvrdí, že Pérez má na příští rok platnou smlouvu s jeho týmem a do Ferrari se nechystal.

"Žádné podmínky, žádné nevyřešené detaily. Máme s Checem podepsanou smlouvu na rok 2017, takže v této věci nikdy nebyly reálné "pokud" ani "ale". Ano, všichni spekulovali, že by ho mohlo chtít Ferrari. To se vyřešilo tím, co Ferrari oznámilo. Ale jak to vidíme my, celou dobu bylo jasné, že máme podepsaný kontrakt,“ řekl šéf Force Indie.
 
Pérez potvrzuje, že s Ferrari o smlouvě nemluvil.

"Říkal jsem, že nejsem v kontaktu s Ferrari,“ připomněl novinářům Pérez. V létě však bude rozhodovat o své budoucnosti.

"Jak jsem již řekl, ohledně své budoucnosti jsem se ještě nerozhodl. Příští měsíc si na to chci nechat dostatek času, bude letní přestávka. Nyní je sezóna velmi intenzivní a nechci plýtvat energií. Chci ji všechnu věnovat týmu, protože jsme ve velmi důležité části sezóny a během čtyř týdnů odjedeme tři závody."

Jezdec však nepopřel Mallyova slova, takže kontrakt s jeho týmem má.

"Řekl jsem pouze, že si nechám čas na vlastní rozhodnutí ohledně budoucnosti. Netvrdím, že není pravda, co říká Vijay, to mě nechápejte špatně. Zatím jsem ohledně své budoucnosti neučinil žádné rozhodnutí."