Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Ecclestone si je jistý záchranou Sauberu

Ecclestone si je jistý záchranou Sauberu

Co do F1 přivedlo další investiční skupinu?

Sauber už pár týdnů nevlastní Peter Sauber a Monisha Kaltenborn, ale investiční skupina Longbow. Ani boss F1, Bernie Ecclestone, neví, kde ji Sauber našel, ale hlavně je rád, že už nehrozí krach jednoho z jedenácti týmů schopných postavit vůz F1.

"Je to dobré. Vypadá to, že jim už nic nehrozí," řekl Ecclestone webu Motorsport. "Lidé neustále mluvili o tom, jak zmizí ze startovního pole, nepřijedou na další závod a podobné věci. Teď jsem si jistý a jsem spokojený."

Formule 1 v nedávné době nemá s investičními společnostmi nejlepší zkušenosti. Jedna z nich se neúspěšně pokusila odkoupit Caterham a tým nakonec zkrachoval. Genii sice Lotus F1 přivedla ke dvěma vítězstvím, ale poslední sezonu žil tým na dluh a zachránilo ho pouze odkoupení Renaultem. Monisha Kaltenborn, která zůstala na místě šéfa týmu, o novém vlastníkovi moc neprozradila. Víme pouze, že jde o švýcarskou společnost, která se investicemi do soukromých společností zabývá již více než 20 let a má mezinárodní klientelu.

Novináři ale vypátrali možné propojení na sponzory Marcuse Ericssona. Generálním ředitelem a prezidentem společnosti Longbow je Pascal Picci, který po Peteru Sauberovi přebral funkci předsedy Sauberu. Picci přitom v minulosti pracoval pro britskou společnost Sportpro, která se stará o podporu Ericssonovy kariéry.

Komentáře ke článku