Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Ericsson by chtěl přestoupit do lepšího týmu

Ericsson by chtěl přestoupit do lepšího týmu

Smlouva se Sauberem brzy vyprší.

Marcus Ericsson by rád svou kariéru jezdce F1 konečně posunul dále. Vzhledem k výsledkům Sauberu by byl přestup do kteréhokoli jiného týmu F1 brán jako krok vpřed, jenže Švéd zatím pouze doufá, že mu někdo nabídne místo. Bez toho, aby jezdil alespoň ve středu pole, prý nemá šanci zaujmout pozornost šéfů špičkových týmů.

"Řekl bych, že mám v týmu silnou pozici. Jsem tu už pár let a je to příjemné prostředí, jenže jako jezdec se chci dostat do více konkurenceschopného vozu tak rychle, jak je to možné," řekl 26letý závodník.

Ve zbytku roku snad opět pokročíme a budeme stále silnější. Nevím, co bude potom. Kontrakt nemám, takže si nejsem jistý, co přinese budoucnost. Je těžké ukázat svůj potenciál, když kariéru trávíte v nejpomalejších vozech. Pak je těžké přesvědčit velké týmy, že jsem opravdu dobrý. Ale nemám jinou možnost, pouze pokračovat naplno a jednoho dne mě to snad dostane do týmu, se kterým budu moci bojovat na špici a vyhrávat."

Jeden jezdec ale závodí ve stejném voze a má lepší kvalifikační výsledky i pár bodů, zatímco Ericsson má na bodovém kontě nulu. To prý proto, že Pascal Wehrlein je mimořádně dobrý v kvalifikacích.

"Je to velmi dobrý jezdec," řekl Ericsson o méně zkušeném týmovém kolegovi. "Předem jsem věděl, že je velmi dobrý a letos to potvrdil, hlavně v kvalifikacích. Je velmi dobrý, když je třeba dát dohromady jedno rychlé kolo. V tom je obecně o něco lepší než já, ale v závodech na tom býváme velmi, velmi podobně. V neděli často svádíme těsné souboje, ale potřebuji zlepšit svou rychlost na jedno kolo."