Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Marcus Ericsson zůstává v Sauberu

Marcus Ericsson zůstává v Sauberu

Další závodní sedačka obsazena.

Dovčera platilo, že v F1 zůstávají čtyři volné závodní sedačky v týmech Sauber a Manor, přičemž ale jedna v Manoru bude pravděpodobně patřit Pascalu Wehrleinovi. Dnes jsme se dozvěděli jméno majitele jedné z nich. Marcus Ericsson a Sauber oznámili, že zůstávají spolu.

Švédský jezdec svou kariéru v F1 začal v Caterhamu a po jeho krachu se přesunul do Sauberu, kde měl dobrý první rok, přestože jej překonal Felipe Nasr. Oba jezdci měli sponzory ochotné přispět do týmové kasy a ještě před polovinou sezóny 2015 bylo oznámeno, že spolu stráví i rok 2016. Letos se Sauberu nedaří a byl prodán investiční společnosti Longbow. To oddálilo jednání o nových kontraktech, ale teď už jsou na Ericssonově smlouvě všechny potřebné podpisy. Nasr, který týmu v mokré Brazílii vybojoval letošní první dva body, zůstává v čím dál větší nejistotě.

"Je skvělé, že další rok zůstanu v týmu Sauber F1," oznámil 26letý jezdec. "U Sauberu jsem už strávil dva roky a cítím se tu jako doma. Všem v týmu děkuji za znovu projevenou důvěru. Zde jsem jako jezdec rozvinul své jezdecké schopnosti. Měli jsme vzestupy i pády, ale vždycky jsme drželi spolu a pracovali nejtvrději, jak jsme mohli. Odkdy má tým nového majitele, věci směřují k lepšímu a bude skvělé zůstat s týmem během tohoto vzrušujícího období. Sauber se zvětšuje o několik expertů s bohatými zkušenostmi z motorsportu, což je dobrým signálem do budoucna."

Šéfka týmu, Monisha Kaltenborn, ocenila Ericssonovu oddanost během finančně i sportovně těžkého období a jeho týmového ducha. Jméno jeho týmového kolegy bychom se měli dozvědět brzy. Proslýchá se, že se čeká na dosažení dohody s Banco do Brasil, Nasrovým dlouholetým sponzorem.