Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Hamiltonova penalizace se blíží

 Hamiltonova penalizace se blíží

Mercedes brzy nasadí novou verzi svého motoru.

Podle rozhovoru Tota Wolffa s Motorsport.it je velmi pravděpodobné, že Mercedes v Itálii nasadí vylepšenou verzi své pohonné jednotky.

"Ano, v Monze chceme nasadit novou pohonnou jednotku," řekl šéf Mercedesu. "Také je naplánováno použití nového paliva. Takhle jsme to měli celou dobu naplánované, ale zároveň nechceme zasahovat do šampionátu jezdců."

Šéf týmu Mercedes přirozeně nechtěl zacházet do detailů, ale prozradil, že hlavním cílem změn je další zvýšení výkonu.

"Chceme změnit motor a šampionát dokončit s náskokem před ostatními. Vylepšení se týká výkonu, ale nemohu říct nic víc. Našim jezdcům se to v simulátoru moc líbilo. Uvidíme, co se bude dít na trati."

Po letní přestávce jsou v kalendáři dva rychlé okruhy, belgické Spa a italská Monza. Mercedes i vloni při nasazování nových pohonných jednotek upřednostnil Monzu, která dlouhé rovinky kombinuje hlavně s pomalými zatáčkami a šikanami.

Pro Nica Rosberga to je dobrá zpráva, ale Hamiltona tím pádem už čeká penalizace. Kvůli technickým problémům na začátku sezóny již nyní používá své poslední turbo i poslední MGU-H a po využití dalších bude k jeho kvalifikačnímu výsledku připsaných 15 míst, takže i po vítězné kvalifikaci by startoval šestnáctý z 22 členného startovního pole. Do konce sezony ale ještě bude zbývat 8 velkých cen, což by mohla být pro turbo i MGU-H příliš velká zátěž, proto se spekuluje, že si Hamilton raději vezme rovnou dvě nová turba i MGU-H a v kvalifikaci se nebude vůbec snažit, protože bude mít jistou poslední startovní pozici.

Komentáře ke článku