Novinky

  • 09.12.2025 Neutral V testu mladých jezdců byl nejrychlejší Jak Crawford

  • 06.12.2025 Neutral Kvalifikaci na VC Abú Zabí vyhrál Max Verstappen z týmu Red Bull

  • 06.12.2025 Neutral Třetí trénink na VC Abú Zabí vyhrál George Russell v mercedesu

Facebook Instagram

Gutiérrez odpovídá na Wolffovu kritiku

Gutiérrez odpovídá na Wolffovu kritiku

"Ať mi to řekne do očí!"

Estebana Gutiérreze hněvá, že i po závodě v Singapuru byly zpochybněny jeho jezdecké schopnosti. Tentokrát se na jeho adresu nepěkně vyjádřil Toto Wolff poté, co na boxové zídce Mercedesu příliš dlouho čekal na moment, kdy se Mexičan konečně odstoupí z cesty Nicu Rosbergovi bojujícímu o vítězství. Také naznačil, že Gutiérrez to udělal schválně, aby získal výhodu v souboji s Felipe Massou o jedenácté místo.

"Když jsem se o tom doslechl, velmi mě to zklamalo. Dělat si ze mě na veřejnosti posměch není správné," řekl mexický závodník. "Mohl jednoduše přijít a říct mi to do očí, ne říkat takové věci za mými zády. Pokud mi má co říct, může přijít a popovídáme si o tom. Ví, že jsem otevřený člověk, že jsem velmi přímý. Zklamalo mě, že takto mluvil na veřejnosti.

Asi žádný šéf nebo ředitel týmu by nebyl rád, kdyby jeho jezdec ztratil pod modrými vlajkami spoustu času. Pokud bych něco udělal špatně, ​​dostal bych penalizaci, takže je to docela jasné. V Singapuru jsem žádnou penalizaci nedostal. Byl jsem soustředěný na vlastní závod, také jsem byl v souboji a nehodlám nic měnit. Pouze mě zklamalo, co řekl. Ale lidé si ze mě mohou utahovat, mohou říkat, co se jim zachce, ale já se řídím pravidly."

Tým Haas ještě neoznámil složení své jezdecké dvojice pro příští sezonu. Romain Grosjean má pravděpodobně místo jisté, Gutiérrez o to své ještě bojuje.