Novinky

  • 17.08.2019 Good Roman Staněk obsadil druhé místo v sobotním závodě ADAC F4 na Nürburgringu

  • 16.08.2019 Neutral Na Gamma Racing Day v Assenu předvede tento víkend Jack Aitken vůz F1 Renault R.S.17

  • 16.08.2019 Neutral Rubens Barrichello pojede úvodní závod nového australského seriálu formule S5000

Facebook Instagram

Proč si Norris vybral McLaren?

Proč si Norris vybral McLaren?

Mercedes, Renault a Red Bull dostaly košem.

O talentu 17 letého Landa Norrise svědčí jeho úspěchy. Předloni vyhrál sérii Formule MSA, loni byl na absolutním vrcholu výsledkových tabulek Toyota Racing Series, Formule Renault 2.0 NEC i Eurocup Formule Renault 2.0. A to byly jeho první dvě sezóny v monopostech! Letos závodí v Evropské F3, kde vyhrál hned první závod sezóny a také je držitelem ceny McLaren Autosport BRDC Award. Mladý Brit přijal místo juniora McLarenu, což zahrnuje dodržování programu pro fyzický trénink i placenou práci v simulátoru ve Wokingu. Nyní prozradil, že se o něj zajímaly i jiné velké týmy F1.

"Byli jsme v kontaktu i s jinými týmy, s Red Bullem, Renaultem a Mercedesem," cituje Norrise Autosport.

Nabízí se otázka, proč dostal McLaren přednost před aktuálními šampiony i Red Bullem, který má v F1 dva týmy.

"Nebyl jsem v situaci, že bych se prostě jen chtěl dostat do nějakého juniorského programu. Zajímalo mě, co mi mohou nabídnout teď a jaké příležitosti se mi tím otevřou. A v tomto byl McLaren s náskokem nejlepší. Neříkám, že ostatní nestojí za nic, ale McLaren sídlí v Anglii, což je velkou výhodou a také jsem získal dobré vyhlídky do budoucna. Pokud Honda začne dodávat dalším týmům, může to být moje šance.

Zdá se mi, že pod Red Bullem jezdci ztrácejí kontrolu, Helmut Marko rozhoduje kdo bude kde. Má dva týmy, ale pokud nejste další Verstappen, neotevře vám cestu přímo do Red Bull
(Racingu). McLaren je v přivádění mladých jezdců do F1 nejlepší. Má pro ně dobrý program v simulátoru, program pro zlepšování fyzičky, seznámí je s inženýry a tak dále. Některé jiné týmy se o jezdce starají mnohem méně. Dostanete potvrzení, že jste "členem juniorského programu" a to je asi tak všechno."

Komentáře ke článku