Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

  • 08.07.2020 Neutral Fernando Alonso byl potvrzen jako závodní jezdec Renaultu ve F1 pro rok 2021

Facebook Instagram

Vergneovu nehodu v Paříži způsobila mechanická závada

Vergneovu nehodu v Paříži způsobila mechanická závada

Francouz si předtím věřil i na Buemiho.

Jean-Éric Vergne je přesvědčen, že za jeho nehodou v sobotním závodě Formule E v Paříži je uvolněné řízení. Kvůli němu možná přišel o vítězství.

Ve 34. ze 49 kol narazil pilot týmu Techeetah do bariéry a ulomil kolo. V tom momentě se nacházel na druhém místě a věřil, že může ohrozit i vedoucího Sébastiena Buemiho. „Tvrdě jsem makal na tom, abych ve druhém úseku ušetřil co nejvíce energie. V daném okamžiku jsem jí měl více než Seb. Nechci tvrdit, že bych vyhrál, ale mohl jsem čekat na svoji šanci a později zaútočit. Byl jsem určitě rychlejší než on, když vezmeme v úvahu, jak málo energie jsem spotřeboval,“ svěřil se britskému Autosportu.

Jenže všechno dopadlo úplně jinak. „Už v předchozím kole jsem cítil, že s vozem není něco v pořádku. Řízení bylo příliš volné, auto se špatně ovládalo.“ Pocit se změnil v jistotu ve třinácté zatáčce, kterou už „nevybral“. Patrně se uvolnila tyč řízení. Zajímavé je, že byla nová, mechanici ji vyměnili po nehodě s Nélsonem Piquetem juniorem během předchozího podniku v Monte Carlu. Že by na něco zapomněli?

Bohužel během chvilky byly zničeny všechny moje naděje. Tolik práce a nic z toho…,“ povzdechl si Vergne.

Komentáře ke článku