Novinky

  • 02.07.2020 Good Do závodu F3 na Red Bull Ringu nastoupí i český jezdec Roman Staněk

  • 02.07.2020 Good Bernie Ecclestone se stal v 89 letech znovu otcem

  • 01.07.2020 Neutral Daniel Abt dojezdí sezonu formule E za stáj NIO

Facebook Instagram

Robert Kubica má nového manažera - Nika Rosberga

Robert Kubica má nového manažera - Nika Rosberga

Jeho úkolem je najít mu místo v týmu F1

Robert Kubica nezávodí v F1 od roku 2011, kdy z těžké havárie v rallye vyvázl s vážně poraněnou pravou rukou. Nyní se už cítí být připraven na návrat do úzkého kokpitu a Renault mu dal příležitost testovat v jeho voze i v simulátoru. S výsledky asi nebyl úplně spokojen, protože využil žádosti Toro Rosso o předčasné ukončení smlouvy o dodávkách motorů k získání Carlose Sainze. Kubicův manažer během víkendu VC Itálie tvrdil, že o Kubicu mají zájem jiné týmy, ale Polák si řekl, že potřebuje pomoc někoho jiného. Svůj manažerský tým rozšířil o úřadujícího mistra světa a svého vrstevníka, se kterým soupeřil od motokár až po F1.

"Je fantastické, že budu spolupracovat s Nikem. Známe se od dětství. Bude a už nyní je skvělou součástí mého návratu do F1," řekl Kubica o Niku Rosbergovi.

Rosberg k tomu dodal: "Robert a Lewis (Hamilton) jsou nejrychlejší jezdci, se kterými jsem závodil. Proto jsem nadšený, že s Robertem spojíme síly, abychom dosáhli jeho návratu na starty velkých cen F1."

 

Rosberg, kterému se před pár dny rodina rozrostla o dalšího potomka, nemá snadnou úlohu. Do hry vstupuje, když jsou téměř všechny karty rozdány. Sainz obsadil místo u Renaultu a motory Renault nejspíš Alonsa přesvědčí zůstat v McLarenu. Toro Rosso přijímá pouze juniory Red Bullu, případně teď už i Japonce pod patronátem Hondy. Sergio Pérez a jeho sponzoři také možná zatoužili zamířit do továrního týmu Renaultu nebo do McLarenu, ale nyní jsou již údajně velmi blízko uzavření nové smlouvy s Force India. Sauber asi není tým, po kterém by Kubica toužil, a navíc už o jeho dva vozy bojují dva junioři Ferrari a Marcus Ericsson s jeho sponzory. Víceméně zůstává jediné evidentně volné místo. Rosberg může zaklepat na dveře Williamsu, jednoho z pouze dvou týmů F1, za které závodil. Lance Stroll má místo jisté, ale Felipe Massa ještě nabídku podepsat novou smlouvu nedostal.

Komentáře ke článku