Novinky

  • 19.06.2018 Neutral Od roku 2019 bude Red Bull používat motory Honda

  • 17.06.2018 Good Vítězi závodu 24 hodin Le Mans 2018 se stali Alonso, Buemi a Nakadžima (Toyota)

  • 17.06.2018 Neutral Svítání v Le Mans vítá na vedoucí pozici toyotu Kobajašiho,Conwaye a Lópeze

Facebook Instagram
reklama
reklama

Formule E ve výstavní čtvrti

Formule E ve výstavní čtvrti

Řím se pochlubil tratí pro dubnový závod

S patřičnou pompou představila Formule E svoji novou ePrix v ulicích Říma. Na spanilou jízdu Věčným městem se vydali dosavadní šampioni Nélson Piquet junior, Sébastien Buemi a Lucas di Grassi, doprovázení místním matadorem Lukou Filippim.

Je nicméně třeba konstatovat, že 14. dubna 2018, kdy se v italské metropoli závod pojede, mu Koloseum kulisu dělat nebude. Trať s oficiálním názvem Circuito Cittadino dell´EUR vede čtvrtí EUR, nacházející se na jižním okraji Říma a postavenou před druhou světovou válkou pro neuskutečněnou světovou výstavu. Bude mít 21 zatáček a svojí délkou 2,86 kilometru patří k nejdelším v seriálu.

Okruh vypadá fantasticky. Obsahuje rychlé zatáčky, dlouhé rovinky a nabízí hodně možností pro předjíždění,“ liboval si nad jeho plánem Di Grassi.

Tento podnik bude mít na Řím velmi příznivý ekonomický dopad, jako jsme toho již byli svědkem v jiných destinacích, kde se Formule E jela. Přímým důsledkem budou rekonstrukce ulic a rozvoj sítě dobíjecích stanic,“ uvedla při této příležitosti starostka Říma Virginia Raggiová.

 

 

 

reklama
reklama

Komentáře ke článku