Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram
reklama
reklama

Venturimu se upsali dva jezdci Mercedesu

Venturimu se upsali dva jezdci Mercedesu

Je to ale prý jen náhoda

Tým Venturi oznámil, že jeho závodníky v sezoně 2017/18 budou Maro Engel a Edoardo Mortara. Znamená to, že v sestavách stájí zbývá už jen jediný otazník, tedy kdo bude partnerem Antonia Felixe da Costy u Andrettiho.

Zatímco Engel je kmenovým jezdcem monacké miniautomobilky, Mortara v sestavě nahrazuje zaskakujícího Toma Dillmanna. Kariéra třicetiletého Itala má některé společné rysy s nečekaným nováčkem ve F1 Brendonem Hartleyem. Také on se k monopostům vrací po dlouhé přestávce, v jeho případě dokonce sedmileté. Naposledy ve formuli seděl v roce 2010, kdy vyhrál F3 Euro Series. Potom přestoupil do DTM, v němž šest let hájil barvy Audi a letos Mercedesu. Nejlépe se mu vedlo v roce 2016, kdy v tomto seriálu obsadil celkové druhé místo.

Edoardo nás přesvědčil jednak dosahovanými výsledky, jednak svými lidskými a jezdeckými kvalitami během testování ve Valencii,“ vyjádřil se prezident Venturi Gildo Pallanca Pastor. V konečném výběru se Mortara dokázal prosadit proti dalšímu kandidátovi Jamesi Rossiterovi.

Venturi tak bude nasazovat do závodů dva piloty, smluvně vázané u Mercedesu. Vzhledem k avizovanému vstupu trojcípé hvězdy do Formule E se samozřejmě vyrojily spekulace, že jde o předzvěst budoucí spolupráce a možné fúze. Podle představitelů týmu se ale jedná o čistě náhodnou skutečnost.

reklama
reklama

Komentáře ke článku