Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

Podle Hamiltona byl tento boj o titul nejtěžší

Podle Hamiltona byl tento boj o titul nejtěžší

Co na to říkají jeho soupeři?

Povedlo se, Lewis Hamilton získal svůj čtvrtý titul mistra světa, čímž se dostal na úroveň Sebastiana Vettela a Alaina Prosta. Více mají pouze Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher. Britský jezdec získal svůj první mistrovský titul v druhé sezoně v F1, když závodil za McLaren a jeho nejvážnějším soupeřem byl Felipe Massa z Ferrari. Další tituly přišly až o mnoho let později, když už byl jezdcem Mercedesu. Dva získal v interním souboji  s Nikem Rosbergem a čtvrtý opět po duelu s jezdcem Ferrari, tentokrát Sebastianem Vettelem.

"Ano, jistě," řekl Brit, když se ho zeptali, zda byl letošní boj o titul nejtěžší. "Každý z nich byl jiný. V roce 2008 to byla náročná sezona, 2007 bylo těžké těsně přijít o titul... Rok 2008 byl rozhodně velmi náročný, další sezony byly odlišné.

Letos jsem se dostal do pozice vůdce týmu, což mi pomohlo na trati, zlepšilo motivaci a umožnilo vést vývoj vozu přesně tam, kam jsem potřeboval. Měl jsem skvělého týmového kolegu a bojoval proti vynikajícímu týmu Ferrari a jeho, v současnosti nejúspěšnějšímu, nebo spíše dosud nejúspěšnějšímu, jezdci. Teď jsme na stejné úrovni. Do téhle výzvy jsem šel s nadšením, bavilo mě být součástí boje dvou týmů. Někdy to bylo opravdu těsné, rozhodovala desetina sekundy. Je to skvělé. Potřebujeme víc takových soubojů. Tlačí nás to až na hranice možností a hlavně to dělá tenhle sport vzrušujícím."

Fernando Alonso to vidí jinak. Ferrari a Vettel dali Hamiltonovi titul na stříbrném tácu a v týmu už neměl Nika Rosberga.

"Letos to měl moc snadné. Neměl soupeře," řekl dvojnásobný mistr světa. "Loni s Nikem bojovali do poslední chvíle a v každém závodu. Letos to šlo hladce. Mercedes získal Pohár konstruktérů tři závody před koncem sezony, Hamilton titul dvě velké ceny před závěrem. Doufejme, že McLaren-Renault ukončí jeho snadné období."

A co na to Rosberg? Úřadující mistr světa svému bývalému rivalovi poblahopřál prostřednictvím sociálních médií, kde gratuloval rovněž Mercedesu k prodloužení mistrovské šňůry i po velké změně technických pravidel. Ještě před ním uznal zaslouženost své porážky Sebastian Vettel.

"Samozřejmě jsem smutný," přiznal Němec v rozhovoru pro NBC. "Je těžké protnout cílovou čáru a uvědomit si, že boj skončil. To je konec. Zbytek už není tak důležitý. Cokoliv se dnes stalo, byl to Lewisův den, získal titul mistra světa. Zaslouží si ho. Celkově byl lepší a odvedl lepší práci."

Není mu líto, že ho Hamilton dohnal v počtu titulů?

"Rád bych se vrátil před něj, ale toto je jeho den, jeho rok a on si to zasloužil. My se s tím musíme smířit. Teď jsme zklamaní, ale příští rok se začne psát nový příběh s novými vozy. Jenže právě teď, v těchto chvílích, musíte uznat, že on je nejlepší a tento rok patří jemu."