Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

F1 se stýskalo po fialové

F1 se stýskalo po fialové

Jaké pneumatiky si jezdci vybrali pro VC Mexika?

Kolotoč F1 se přesouvá do Mexika a Pirelli již oznámilo, jaké pneumatiky si jednotliví jezdci vybrali pro tento víkend.

Stejně jako v Austinu, i v Mexiku byly poprvé na výběr i ultraměkké směsi. To znamená, že jezdci mají k dispozici paletu nejměkčích typů pneumatik, přičemž roli nejtvrdších sehrají měkké (žluté) pneumatiky, uprostřed jsou superměkké (červené) a nejvíce přilnavosti za cenu nejrychlejší degradace slibují ultraměkké (minulý týden růžové, ale nyní opět fialové) pneumatiky.

V Austinu to Pirelli vyšlo, zájem byl o celou barevnou škálu. Na okruhu bratří Rodríguezů to ale nejspíš bude vypadat jinak. Většina týmů nevěří, že žluté pneumatiky budou k něčemu dobré. To by nás až tak nepřekvapilo, ale červené jsou na tom jenom o trochu lépe. Zato fialových sad bude až deset u obou jezdců Williamsu, McLarenu, Toro Rosso a Renaultu a také u Estebana Ocona z Force India. Sergio Pérez, Valtteri Bottas a Lewis Hamilton si objednali po devíti sadách. Tito jezdci evidentně věří, že fialové pneumatiky budou výbornou volbou nejen pro kvalifikaci, ale i pro velkou část závodu.

V kontrastu s tím mají jezdci Ferrari sedm a jezdci Red Bullu pouze šest sad nejměkčích pneumatik. Tabulka níže naznačuje, že Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen sázejí na dobré vlastnosti červených pneumatik, zatímco Daniel Ricciardo a Max Verstappen se nejspíš pokusí vymyslet něco se žlutými.