V Audi skončí technický ředitel Formule E
Marek Chvála
16.11. 2017
Marek Chvála
16.11. 2017
Pro Abta pracoval plných šestnáct let
Sezona Formule E se ještě ani nerozjela a tovární ekipa Audi už hlásí první ztrátu. Počátkem prosince ji opustí technický ředitel Franco Chiocchetti, který současně působil jako závodní inženýr úřadujícího šampiona Lucase di Grassiho.
Důvod nečekaného odchodu nebyl oznámen, mluvčí jen Italovi oficiálně poděkoval za prokázané služby. Chiocchetti patřil od roku 2001 ke kmenovým zaměstnancům týmu Abt, z něhož se současná stáj před touto sezonou transformovala. V tom patrně tkví i příčina kvapného balení kufrů.
O nástupci zatím nebylo rozhodnuto, měl by ale být nalezen v interních zdrojích ingolstadtské automobilky.
Související články
-
De Vries po čtyřech letech vítězný, vlastní gól Porsche
16.05. 2026 -
Konec německo-amerického partnerství
15.05. 2026 -
Znovu se vyplatilo šetřit
03.05. 2026 -
Müller se konečně dočkal, Mortara bere Wehrleinovi vedení
02.05. 2026 -
Citroën pokračuje
23.03. 2026 -
Da Costa prvním dvojnásobným vítězem sezony
21.03. 2026 -
Opel vstupuje do Formule E
20.03. 2026 -
DS se loučí s Formulí E
20.03. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
