Novinky

  • 23.06.2018 Good Pole position pro VC Francie získal Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 23.06.2018 Good Ve 3. tréninku na VC Francie měl nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 22.06.2018 Bad Před 39 lety zemřel legendární závodník Louis Chiron

Facebook Instagram
reklama
reklama

Z Mallyi se stal psanec

Z Mallyi se stal psanec

Majitel Force India je zahnán do kouta

Kolem spolumajitele týmu Force India Vidžaje Mallyi se pomalu stahuje smyčka. Jak známo, indický byznysmen je ve své vlasti velmi žádaným člověkem. Do té míry, že tamní úřady na něho vydaly mezinárodní zatykač. Multimiliardářovi se ovšem domů nechce a tak zatím přebývá v exilu ve Velké Británii. Z ní však nesmí vystrčit ani nos a navíc se již řadu měsíců vleče řízení o jeho vydání.

Nyní ho soud v Dillí oficiálně označil za uprchlého, protože ani na třetí pokus neuposlechl výzvy, aby se před něj dostavil. „Psanec“ Mallya, jehož obrovské impérium se v posledních letech rozpadá, je obviněn z machinací s cizími valutami. Jedná se už o hodně starý případ z roku 2000, kdy měl údajně vyvést ze svého pivovaru Kingfisher do Velké Británie vcelku nevelkou částku 200 tisíc dolarů. Háček je v tom, že bez souhlasu státní banky.

Jde ale jen o drobný kamínek v mozaice Mallyových průšvihů, složené hlavně z miliardových dluhů a podezření z podvodů. Nelze se proto divit, že zbožným přáním managementu Force India je co nejdříve najít nového vlastníka.

reklama
reklama

Komentáře ke článku