Novinky

  • 16.11.2019 Good Pole position pro VC Brazílie si vyjel Max Verstappen (Red Bull)

  • 16.11.2019 Good Vítězem 3. tréninku na VC Brazílie se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 15.11.2019 Good Nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Brazílie byl Sebastian Vettel (Ferrari)

Facebook Instagram

Seznamte se: toto je Gen2

Seznamte se: toto je Gen2

Nový monopost Formule E vypadá jak z jiného světa

Oficiálního zveřejnění se dočkaly první vizualizace nové podoby monopostu Formule E, interně označované Gen2. In natura bude vůz představen, jak jsme již avizovali, 6. března na ženevském autosalonu.

Po pravdě řečeno, člověk má spíše dojem, že se dívá na prototyp pro Le Mans než na formuli. Tuto představu navozují především zakrytá kola. Dalšími výraznými prvky „Batmobilu“, jak je autu přezdíváno, jsou masivní difuzor a do dvou částí členěné zadní křídlo.

Prožíváme vzrušující chvíle,“ uvedl při této příležitosti prezident FIA Jean Todt. „Dnes jsme poprvé uviděli design vozu druhé generace. Jsem přesvědčen, že svým moderním a futuristickým pojetím nadchne skutečně každého. Jsem hrdý na to, že Formule E se stává, a to nikoliv poprvé, průkopníkem na technickém poli.

Tento automobil předznamenává budoucnost motorsportu,“ nechal se slyšet promotér Alejandro Agag. „Když jsme začínali, chtěli jsme skoncovat se zkostnatělými tradicemi, přijít s revolučním řešením. Zde je. Bude rychlejší, s dvojnásobnou kapacitou baterií a tím pádem i delším dojezdem. Dosáhli jsme spolu s FIA důležitého milníku.“

 

 

 

Komentáře ke článku