reklama

Novinky

  • 25.05.2018 Neutral Kenny Brack, vítěz Indy 500, byl angažován jako šéf ke zkušebním jezdcům McLarenu

  • 25.05.2018 Neutral Bývalý vítěz IndyCar Gil de Ferran se stal poradcem týmu McLaren

  • 25.05.2018 Good První závod F2 v Monaku vyhrál Arťom Markelov (Russian Time)

Facebook Instagram
reklama
reklama

Abt: Hlava mně to nebere

Abt: Hlava mně to nebere

Německý pilot nechápe verdikt ze Santiaga

Očekávané se stalo skutkem. Na trest-netrest pro Techeetah po závodě v Santiagu de Chile zareagoval ten, který se tímto verdiktem cítí být nejvíce dotčen – diskvalifikovaný vítěz z Hong Kongu Daniel Abt.

Připomeňme, že jezdci čínské stáje Jean-Éric Vergne a Andre Lotterer obsadili v e-prix první dvě místa. Techničtí komisaři ale následně zjistili, že s bezpečnostními pásy v jejich monopostech bylo nepovoleným způsobem manipulováno. Piloti tak během pitstopu získali neoddiskutovatelnou výhodu. Přesto to spravila pouze pokuta, výsledky zůstaly v platnosti.

Abta to rozpálilo do běla: „To, co provedli, je jednoznačně zakázáno. A jak to řeší FIA? Napaří jim pokutu 30 tisíc eur. To je skutečně bolestný postih, když prémie za vítězství je 150 tisíc… V Hong Kongu nás vyloučili za něco, co taky neodpovídalo pravidlům, ale neměli jsme z toho žádný prospěch. Prostě někde bylo napsané špatné číslo. Takže mně to hlava nebere.

Člen tovární ekipy Audi přiznal, že pohnutky, jež k tomuto rozhodnutí vedly, chápe. Další skandál v krátkém čase si šampionát nemohl dovolit. V jeho férovost by pak už nikdo nevěřil. „Sám mám ale pocit, že si ze mě někdo dělá p….,“ dodal jadrně.

reklama
reklama

Komentáře ke článku