Novinky

  • 01.04.2020 Neutral Tým Racing Point oficiálně oznámil, že se od příštího roku mění na Aston Martin

  • 01.04.2020 Neutral O osudu letošní VC Velké Británie F1 se má rozhodnout do konce dubna

  • 01.04.2020 Good V emirátu Šardžá má vzniknout trať, pojmenovaná po Lewisu Hamiltonovi - ale je 1. dubna

Facebook Instagram

McLaren spojí síly s Petrobrasem

McLaren spojí síly s Petrobrasem

Bude používat jeho palivo a maziva

McLaren potvrdil, že má nového partnera pro palivo a maziva. Je jím brazilský ropný koncern Petrobras, jenž do konce roku 2016 sponzoroval Williams. Spolupráce s McLarenem by ale měla být užší. Avšak příprava vstupu  a vývoj paliva a maziv zaberou nějaký čas, takže McLaren bude produkty Petrobrasu využívat až od roku 2019.

Hledání nového dodavatele paliva a maziv McLaren započal již na konci roku 2016, když přišel o ExxonMobil s jeho značkami Esso a Mobil 1. V posledním roce s motory Honda tak používal palivo BP (British Petroleum) a oleje jeho značky Castrol. BP ale podporuje Renault a pro McLaren není tato dohoda nijak finančně výhodná. Letos už alespoň bude palivo a oleje lít do motorů Renault, pro které BP/Castrol svoje výrobky primárně vyvíjí. Pro motorové oddělení Renaultu to nebude novinka. Red Bull také nepoužívá produkty BP/Castrol, neboť právě on vyfoukl McLarenu ExxonMobil.

"Efektivní vývoj paliv a maziv, s nimiž závodíme, je bezpodmínečnou součástí našeho plánu, jak opět uspět v F1. Středisko vývoje a výzkumu v Riu je na špičkové úrovni a McLaren, jakož i jeho motorový partner Renault, se rychle přesvědčily, že patří mezi nejlepší. Těšíme se na dlouhé a velmi úspěšné partnerství s Petrobrasem," řekl Éric Boullier, závodní ředitel McLarenu.

Komentáře ke článku