Rosberg si vyzkouší Gen2 Formule E
Marek Chvála
10.04. 2018
Marek Chvála
10.04. 2018
Projede se v ní v Berlíně
Diváci berlínského pokračování letošního ročníku Formule E se stanou svědky velké premiéry. Poprvé se v rámci e-prix na trati představí Gen2, tedy monopost druhé generace. A za jeho volant se posadí exmistr světa F1 Nico Rosberg!
Show vypukne 19. května 2018 na bývalém letišti Tempelhof. Rosberg, jenž je investorem a akcionářem šampionátu, bude s autem kroužit po okruhu deset minut.
„Bude to určitě vzrušující zážitek. Navíc ještě umocněný tím, že se odehraje v hlavním městě mé vlasti. Poté, co jsem ukončil aktivní činnost, jsem se začal intenzivně zajímat o problematiku elektromobility a jejího pozitivního dopadu na společnost a naši planetu,“ uvedl.
Související články
-
De Vries po čtyřech letech vítězný, vlastní gól Porsche
16.05. 2026 -
Konec německo-amerického partnerství
15.05. 2026 -
Znovu se vyplatilo šetřit
03.05. 2026 -
Müller se konečně dočkal, Mortara bere Wehrleinovi vedení
02.05. 2026 -
Citroën pokračuje
23.03. 2026 -
Da Costa prvním dvojnásobným vítězem sezony
21.03. 2026 -
Opel vstupuje do Formule E
20.03. 2026 -
DS se loučí s Formulí E
20.03. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
