reklama

Novinky

  • 23.05.2018 Neutral Český tým Bohemia Energy racing nastoupí o tomto víkendu do dvanáctihodinovky v Imole

  • 23.05.2018 Good Brazilec Rubens Barrichello, dvojnásobný vicemistr světa, slaví 46. narozeniny

  • 22.05.2018 Neutral Šéf F1 Carey údajně jednal o možnosti pořádat VC Německa v Berlíně.

Facebook Instagram
reklama
reklama

Massa možná zakotví v Mahindře

Massa možná zakotví v Mahindře

Nahradil by Heidfelda

Felipe Massa navštívil e-prix v Římě. To samozřejmě opět vyvolalo úvahy o tom, zda Brazilec se nehodlá od příští sezony zapojit do seriálu coby aktivní účastník.

Otázkou ovšem je, kde by zakotvil. Mercedes, Audi, BMW, Nissan – ti všichni se opírají o vlastní tovární jezdce. Tudy cesta nepovede. Massa testoval pro Jaguar, ale v něm se zabydlela ambiciózní dvojice Nélsinho Piquet a Mitch Evans a není důvod ji měnit. Dragon, Venturi ani NIO nejsou schopny v současnosti nabídnout pilotovi s takovým renomé odpovídající techniku. Takže zbývá jediná, zato pravděpodobná alternativa. Je jí indická Mahindra.

Důvody: Felix Rosenqvist sice sbírá vítězství, druhý člen týmu Nick Heidfeld však letos zaznamenává výkonnostní propad. Valně s ním údajně není spokojen ani majitel Mahindry Dilbagh Gill. Německému veteránovi letos končí smlouva a nevypadá to, že by došlo k jejímu prodloužení. Gill to navíc s formulí E zjevně myslí vážně, v britském Banbury staví novou týmovou centrálu a hodlá mocně investovat do technologického vývoje.

K otázce Massova příchodu se nicméně postavil vyhýbavě: „My v současnosti nikoho nesháníme. Plně se koncentrujeme na probíhající sezonu. Víme, že o náš kokpit je značný zájem, ale v tomto směru jsme ještě neučinili žádná rozhodnutí.“ Tak uvidíme…

reklama
reklama

Komentáře ke článku