• 11.12.2018 Neutral Laurent Mekies se stane novým sportovním ředitelem Scuderie Ferrari

• 07.12.2018 Good Francouz Hermano da Silva Ramos, 4. nejstarší žijící jezdec F1, slaví 93. narozeniny

Dixon na březích jezera Ontario drtí konkurenci

Honda Indy Toronto – 2. trénink

Lídr šampionátu Dixon pokračuje v suverénním představení na městském okruhu v Torontu. Poté, co byl nejrychlejší v úvodním tréninku na nedělní závod, předvedl v odpoledním měření sil výkon jak z jiné kategorie. Nejbližší soupeř, Japonec Sató, za ním zaostal téměř o půl vteřiny!

„Naše auto je opravdu rychlé už od chvíle, kdy jsme ho vyndali z přívěsu, ale očekávám, že konkurence bude opravdu tvrdá,“ řekl Dixon po tréninku. Pochválil také pořadatele, že položili nový asfalt na ta nejhorší místa. „Na červených (měkkých – pozn. red.) pneumatikách jsme dali dohromady opravdu dobré kolo, ale je pravděpodobné, že zítra se to povede také dalším pilotům. Takže musíme počkat a uvidíme, jak se tady v Torontu vyvine bitva o pole position,“ dodal Novozélanďan.

Třetí příčka patří Andrettimu. Jeho otec Michael je se sedmi triumfy na kanadské trati neúspěšnějším pilotem. V Torontu se dařilo i otci dalšího pilota, čtvrtého Rahala. Bobby Rahal vyhrál vůbec první závod na trati ležící na pobřeží jezera Ontario.

Elitní pětku uzavřel další pilot s motorem Honda, Američan Rossi. Nejlepším z chevroletů překvapivě nebyl nikdo z Penskeho pilotů, ale Pigot hájící barvy týmu Eda Carpentera. Američan před týdnem na krátkém oválu v Iowě dosáhl nejlepšího výsledku kariéry, když poprvé vystoupal na stupně vítězů, a dokazuje, že Carpenter to s mladými piloty umí.

Loňský vítěz a obhájce titulu Newgarden byl sedmý. V první desítce byli také Hunter-Reay, Bourdais a domácí hvězda Hinchcliffe.

O přerušení tréninku se po hodinách v 11. zatáčce postaral Rahal. Naštěstí pro něj se vyhnul zdi. To se nepovedlo Hunter-Reayovi, který o ni poškodil pravé přední kolo.