Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

IndyCar letos v Torontu nepojede

IndyCar letos v Torontu nepojede

Za zrušený závod hledá série náhradu

Závod IndyCar Series na městském okruhu v Torontu byl podruhé v řadě zrušen. Kanadské město totiž v pátek oznámilo, že ruší všechny velké akce plánované na letošní léto. Pandemii koronaviru se v okolí Toronta stále nedaří zkrotit. IndyCar měla na oblíbeném městském okruhu závodit 11. července.

„Závod IndyCar okolo výstaviště a Princes´ Gates je vždy perlou našeho letního kalendáře. Že jsme o ni přišli druhý rok v řadě, nám láme srdce,“ uvedl prezient společnosti Penske Entertainment Corp. Mark Miles. „Naši fanoušci tam nám budou moc chybět, ale apelujeme na ně, aby v těchto těžkých časech zůstali v bezpečí. IndyCar se těší na velký návrat v roce 2022 a v dalších letech,“ dodal Miles.

Série závodí v největším kanadském městě od roku 1986. Toto je třetí ročník, kdy byl závod zrušen, poprvé o něj fanoušci přišli při sloučení Champ Cars a IndyCar v roce 2008, kdy se nevešel do kalendáře sjednocené série, podruhé vloni a potřetí letos.

V kalendáři série tak vzniká měsíc dlouhá pauza mezi závody v Ohiu (4. července) a v Nashvillu (8. srpna). Za to v srpnu sérii čekají tři závody během tří víkendů, kdy na Nashville naváže další závod v Indianapolisu a na ten závod v St. Louis. Tři závody v řadě jsou v kalendáři i v září a to v Portlandu, Laguně Sece a v Long Beach.

Vozy IndyCar u Princes´ Gates zase letos neuvidíme. Foto: IndyCar

Částečně je pauza v červenci vynucená kvůli přeložené olympiádě v Tokiu, tu totiž ve Spojených státech přenáší stejná televizní společnost, jako závody IndyCar – NBC, a ta prakticky veškerý vysílací prostor vyčlenila pro olympiádu.

Miles ale pro web IndyStar.com připustil, že IndyCar hledá možnost, jak zrušený závod v Torontu nahradit. Právě podle webu stanice NBC je ve hře možnost přidat druhý závod v St. Louis či druhý závod v Ohiu. Oba okruhy už dva závody během jednoho víkendu hostily v loňské sezoně. Zatímco série by preferovala St. Louis, aby přibyl další závod na oválu, do karet podniku v Ohiu hraje zase to, že promotérem je společnost Green Savoree Promotions, která měla na starosti i zrušený závod v Torontu, což by jí mohlo pomoci kompenzovat ztrátu.

 

Zdroj: IndyCar, úvodní foto: IndyCar