Novinky

  • 23.07.2019 Neutral Vedení F1 zamítlo návrh na znovuzavedení aktivního zavěšení kol

  • 22.07.2019 Neutral Mercedes pojede na Hockenheimringu na oslavu své 200. VC F1 se speciálním lakováním

  • 22.07.2019 Neutral Haas popřel informaci, že chce nahradit Romaina Grosjeana Estebanem Oconem

Facebook Instagram

Schumacher se na Mallorku nestěhuje

Schumacher se na Mallorku nestěhuje

Co způsobí jedna chyba v překladu

I některé české noviny přinesly zprávu, že sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher se s rodinou stěhuje na Mallorku. Pravda to však není.

Zdrojem informace se stal švýcarský bulvár Illustré. Ten přinesl rozhovor se starostkou na baleárském ostrově se nacházející obce Andratx Katiou Rouarchovou, která měla údajně prohlásit: „Mohu oficiálně potvrdit, že Michael Schumacher se hodlá usadit v naší obci a my jsme připraveni ho mezi sebou uvítat.“ Bezpečnostní složky prý už také dostaly příslušné pokyny ohledně jeho příjezdu.

Illustré pohotově přineslo popis sídla, které Schumacherova manželka Corinna měla koupit za 30 milionů eur od prezidenta fotbalového Realu Madrid Florentina Péreze. Usedlost se rozkládá na ploše 15 000 metrů čtverečních a vedle hlavní a dvou vedlejších budov sestává ze dvou bazénů, fitnessstudia a heliportu.

Dlouholetá Schumacherova tisková mluvčí Sabine Kehmová sice vzápětí v německém Bildu akvizici potvrdila, ovšem s tím, že ji Schumacherovi hodlají využívat jen pro prázdninové pobyty.

Úřad starostky v Andratxu se současně distancoval od textu v Illustré. Vyjádření Rouarchové bylo interpretováno „vinou špatného překladu“ chybně. V zásadě šlo o to, že byl podmiňovací způsob zaměněn oznamovacím. Takže, Schumiho by rádi přivítali, pokud by se na Mallorku vydal. A zajistili by mu dostatečný klid a soukromí, proto ta zmínka o policii.

Komentáře ke článku