Novinky

  • 12.12.2018 Neutral Valtteri Bottas pojede v lednu finskou Arctic Lapland Rally

  • 11.12.2018 Neutral Laurent Mekies se stane novým sportovním ředitelem Scuderie Ferrari

  • 07.12.2018 Good Francouz Hermano da Silva Ramos, 4. nejstarší žijící jezdec F1, slaví 93. narozeniny

Facebook Instagram

Verstappen se už těší na zimní dovolenou

 Verstappen se už těší na zimní dovolenou

V Milton Keynes mezitím běží motor Hondy

V neděli večer bude za námi 21 závodů sezony 2018 a 21letý závodník Max Verstappen se už těší, že bude mít zase pár týdnů volna po tom, co přes dva měsíce cestoval po asijských a amerických zemích.

"Myslím, že po posledních pár náročných závodech se už všichni těší do Abú Zabí. Příjemné počasí a uvolněnější atmosféra způsobí, že se budou všichni usmívat," řekl Verstappen, nemyslící v té chvíli na týmy, které ještě nemají v Poháru konstruktérů všechno dobojováno.

"Jakmile závod skončí, všichni v týmu budou moci začít relaxovat, dopřát si zasloužený odpočinek. Samozřejmě, ještě nás pak čekají testy, ale v pondělí se chci jen tak poflakovat," naplánoval si Nizozemec.

Red Bull ale čeká tvrdá zimní příprava na první rok s motory od Hondy. Vyzkoušel už Verstappen vůz pro sezonu 2019 v simulátoru?

"Ještě ne, ale už jsme tam párkrát testovali nové zavěšení a podobné věci. Děláme všechny druhy simulací. Motor Hondy běží na testovací stolici. Na základně Red Bull Racingu máme testovací stolici, kterou můžeme připojit k simulátoru. Takto testujeme motor a získáváme data. Nejvíce se to dotýká převodovky, přenáší ohromné ​​síly. Chlazení také potřebuje upravit. Rozhodnutí přejít k Hondě jsme udělali poměrně brzy a máme dostatek lidí, kteří vědí, jak to provést správně."

Komentáře ke článku