Novinky

  • 21.04.2019 Neutral Proslýchá se, že otec jezdce F2 Nikity Mazepina se má stát spoluvlastníkem týmu Williams

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

Facebook Instagram

Racing Point se hodlá spojit s africkými sázkaři

Racing Point se hodlá spojit s africkými sázkaři

Titulárním sponzorem má být keňská společnost

Racing Point 13. února představí v kanadském Torontu vůz pro nadcházející ročník MS F1. Při této příležitosti má být ovšem oznámen i nový hlavní sponzor. Podle zdrojů webu RaceFans by se mělo jednat o keňského poskytovatele on-line sázek SportPesa.

Smlouva je údajně dvouletá s opcí na další rok. Konsorcium vedené Lawrencem Strollem bude inkasovat v první sezoně osm milionů dolarů. Za to poskytne partnerovi prémiové reklamní plochy na vozech a jeho název se objeví i ve jménu stáje. V dalších dvou sezonách zaplatí SportPesa vždy dva miliony dolarů. Pokud je to pravda, jde oboustranně o dobrý obchod.

Přestane být Sergio Pérez pink?

SportPesa, navzdory svému poněkud „divokému“ původu, patří ve své branži k respektovaným hráčům. Má velmi silné postavení v Africe a úspěšně proniká i do Evropy. Úzce spolupracuje především s kluby anglické Premier League, kupříkladu s Arsenalem.

Snaha webu získat oficiální potvrzení ovšem vyzněla naprázdno. Také není známo, co bude s dosavadním největším mecenášem BWT. Rakouská společnost na zaslané dotazy nereagovala.

Komentáře ke článku