Novinky

  • 13.08.2020 Good Sebastian Montoya, patnáctiletý syn Juana Pabla, pojede závod ADAC F4 na Nürburgringu

  • 13.08.2020 Good Sergio Pérez je zdráv a nastoupí do víkendové VC Španělska

  • 13.08.2020 Neutral Divina Galicaová, která se třikrát pokoušela kvalifikovat do velké ceny, slaví 76. narozeniny

Facebook Instagram

České ferrari vyhrálo dvanáctihodinovku ve Spa

České ferrari vyhrálo dvanáctihodinovku ve Spa

Infarktový závěr rozhodl Malucelliho nástup

Ferrari 488 GT3 českého týmu Bohemia Energy racing with Scuderia Praha si připsalo na svoje konto další prvenství v šampionátu 24H Series. Osvědčená posádka ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli triumfovala ve dvanáctihodinovce v belgickém Spa-Francorchamps.

Základ k úspěchu položil Malucelli nejrychlejším časem v kvalifikaci. Ital také vodil celé pole v úvodních 14 kolech závodu, pak ho bohužel zdržel defekt pneumatiky. Z 23. místa se rudý vůz ale v průběhu tří hodin dokázal vrátit do čela. Cílem první části vytrvalostního klání tak na vedoucí pozici projel Král.

Po noční přestávce narušila Malucelliho spanilou jízdu porucha chlazení, která znamenala pád na třetí příčku. Další technické problémy už naštěstí nenastaly a tak tovární pilot Ferrari ve finiši úspěšně stíhal zatím kralující Porsche 911 GT3. Ačkoliv ztráta činila jeden a půl kola, dokázal v infarktovém závěru sedm minut před uplynutím limitu svého soupeře předjet.

Jiří Písařík, Matteo Malucelli a Josef Král na nejvyšším stupínku

Tentokrát nám oproti Mugellu nevycházelo při zpomalovacích fázích téměř nic a museli jsme tvrdě bojovat až do konce. To se ale nakonec vyplatilo. Jak se říká, štěstí přeje připraveným,“ konstatoval Král.

Seriál pokračuje ve dnech 23. – 25. května na Masarykově okruhu v Brně.

Výsledky:

1. Písařík – Král – Malucelli (Bohemia Energy with Scuderia Praha, Ferrari 488 GT3) 250 kol, 2. Allemann – Bohn – Renauer (Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R) +7,871, 3. Stippler – Kolb – Schramm – Pareras (Phoenix Racing, Audi R8 LMS) – 2 kola, 4. Putnam – Espenlaub – Foster (CP Racing, Mercedes-AMG GT3) -5 kol, 5. Häring – Konstantinou – Müller – Renauer (HB Racing by Herberth Motorsport, Ferrari 488 GT3) -6 kol.

Průběžné pořadí po dvou závodech: 1. Bohemia Energy racing with Scuderia Praha 38, 2. Herberth Motorsport 35, 3. CP Racing 34.

Komentáře ke článku