Novinky

  • 09.08.2020 Good Sprint F2 v Silvestone se stal kořistí Jukiho Cunody (Carlin)

  • 09.08.2020 Good Bent Viscaal (MP Motorsport) se stal vítězem nedělního závodu F3 v Silverstone

  • 08.08.2020 Good Maximilian Günther (BMW) zvítězil v dalším závodě formule E v Berlíně

Facebook Instagram

Pérezovi před autem pobíhali maršálové

Pérezovi před autem pobíhali maršálové

Jen zázrakem to neskončilo tragicky

Možná, že nejeden fanoušek zatoužil ocitnout se na místě jednoho z mužů v oranžových i jinak zbarvených overalech, kteří lemují tratě velkých cen. Vždyť všechno vidí z té nejtěsnější blízkosti. Někdy ovšem právě to může být zdrojem velkého maléru.

K jednomu takovému se schylovalo i dnes v Monte Carlu. Poté, co Charles Leclerc zaneřádil dráhu zbytky své poničené pneumatiky, vyrukovali na ni maršálové, aby ji, v režimu safety caru, očistili.

Úklid tratě málem skončil tragicky

Sergio Pérez právě vyjížděl z boxů, když ho polil studený pot. Dva z komisařů totiž jako smyslu zbavení přebíhali těsně před ním trať. Mexičan okamžitě dupl na brzdu. Jeden z hazardérů stihl doběhnout ke svodidlům, druhý zůstal stát a racing point ho minul o pár centimetrů.

Proboha, co tam ti chlapi dělali? Málem jsem je trefil. Jsou v pořádku?“ ptal se zjevně vykolejený Pérez týmu. Naštěstí se brzy dočkal uklidňující odpovědi.

Byl to hodně blbý moment,“ sděloval již v klidnějším tónu v cíli. „Měl jsem veliké štěstí a oni ještě větší. Překvapuje mě, že se to přihodilo zrovna v Monaku, kde posti jinak tradičně patří k nejlepším. Každý by měl vždy především myslet na svoji bezpečnost.

Komentáře ke článku