Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Antonio Giovinazzi dostal cenu Lorenza Bandiniho

Antonio Giovinazzi dostal cenu Lorenza Bandiniho

Zařadil se po bok mnohým šampionům F1

Antonio Giovinazzi převzal cenu Lorenza Bandiniho. Cena se uděluje jednou ročně za mimořádné úspěchy ve světě motorsportu a pojmenována je po výborném italském závodníkovi 60. let, kterému se stala osudnou nehoda ve voze Scuderie Ferrari ve Velké ceně Monaka 1967.

Giovinazzi zatím ve F1 nezískal ani bod a navíc se tato cena vztahuje k předchozímu roku, kdy tento Ital vůbec nezávodil. Cenu uděluje Bandiniho rodné město Brisighella, kde nejspíše ocenili, že si usilovnou prací pro Ferrari vysloužil místo v týmu Alfa Romeo a do šampionátu jezdců po letech vrátil italskou vlajku.

V minulosti cenu dostali například Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo a Max Verstappen, všichni tři po sezoně závodění za italský tým Toro Rosso. Giovinazzi je na seznamu držitelů Bandiniho trofeje spolu s Michaelem Schumacherem, Kimim Räikkönenem, Felipe Massou, Giancarlem Fisichellou, Jarnem Trullim, Ivanem Capellim, Lukou di Montezemolem, Pierem Ferrarim, ale i Lewisem Hamiltonem, Nikem Rosbergem, Jacquesem Villeneuvem, Davidem Coulthardem a Valtterim Bottasem. Bandiniho cenu již udělili i dvěma týmům: Mercedesu za dominantní sezonu 2014, Ferrari za rok 2016.

Předání ceny bylo zkombinováno s promo akcí, v jejímž rámci Giovinazzi řídil vůz Alfa Romeo C38 v ulicích Brisighella.

Komentáře ke článku