Novinky

  • 09.08.2020 Good Titul ve formuli E v ročníku 2019/20 si zajistil Antonio Felix da Costa (Techeetah)

  • 09.08.2020 Good Jean-Éric Vergne (Techeetah)se stal vítězem 4. závodu formule E v Berlíně

  • 09.08.2020 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull vyhrál VC 70. výročí v Silverstonu

Facebook Instagram

Antonio Giovinazzi dostal cenu Lorenza Bandiniho

Antonio Giovinazzi dostal cenu Lorenza Bandiniho

Zařadil se po bok mnohým šampionům F1

Antonio Giovinazzi převzal cenu Lorenza Bandiniho. Cena se uděluje jednou ročně za mimořádné úspěchy ve světě motorsportu a pojmenována je po výborném italském závodníkovi 60. let, kterému se stala osudnou nehoda ve voze Scuderie Ferrari ve Velké ceně Monaka 1967.

Giovinazzi zatím ve F1 nezískal ani bod a navíc se tato cena vztahuje k předchozímu roku, kdy tento Ital vůbec nezávodil. Cenu uděluje Bandiniho rodné město Brisighella, kde nejspíše ocenili, že si usilovnou prací pro Ferrari vysloužil místo v týmu Alfa Romeo a do šampionátu jezdců po letech vrátil italskou vlajku.

V minulosti cenu dostali například Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo a Max Verstappen, všichni tři po sezoně závodění za italský tým Toro Rosso. Giovinazzi je na seznamu držitelů Bandiniho trofeje spolu s Michaelem Schumacherem, Kimim Räikkönenem, Felipe Massou, Giancarlem Fisichellou, Jarnem Trullim, Ivanem Capellim, Lukou di Montezemolem, Pierem Ferrarim, ale i Lewisem Hamiltonem, Nikem Rosbergem, Jacquesem Villeneuvem, Davidem Coulthardem a Valtterim Bottasem. Bandiniho cenu již udělili i dvěma týmům: Mercedesu za dominantní sezonu 2014, Ferrari za rok 2016.

Předání ceny bylo zkombinováno s promo akcí, v jejímž rámci Giovinazzi řídil vůz Alfa Romeo C38 v ulicích Brisighella.

Komentáře ke článku