Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Žou má postup do F1 na dosah

Žou má postup do F1 na dosah

Giovinazzi bude čekat.

Guanju Žou si je jistý, že tohle je jeho poslední sezona ve F2, neboť od příštího roku bude závodit ve F1. Vzhledem k tomu, že z týmů F1 má ještě volnou vstupenku do sezony 2022 pouze Alfa Romeo, je jeho cílová destinace jasná. Má to však ještě jeden háček, nesmí přijít o dobrou pozici v aktuální sezoně. Drží se na druhém místě a evidentně si nepřipouští možnost, že o ni může přijít, ale za zády má hned tři nebezpečné pronásledovatele.

"Pokud vyhraji šampionát, nebo alespoň budu mezi třemi prvními, tak dostanu šanci," prozradil čínský závodník. "Tento rok bude mým posledním ve F2, o tom nepochybuji. Podle mě jsou tři roky dost. Už jsem ukázal, co je ve mně."

Pokud by to závodníkovi z juniorského programu Alpine přece jen nevyšlo, v týmu může zůstat jeho současný závodník podporovaný Scuderii Ferrari, Antonio Giovinazzi. Ten prý zatím nehledá místo mimo F1.

"Popravdě, jsem soustředěný pouze na moje místo ve F1," řekl 27letý závodník. "Momentálně mohu pouze závodit, získat nějaké body a pak doufat, že to bude stačit."

Šéf Ferrari připustil, že Giovinazziho budoucnost je nejistá a rozhodnutí Alfa Romeo nezmění. Nedal ani jasnou odpověď na otázku, zda bude Giovinazziho i nadále podporovat. Místo testovacího jezdce Scuderie již okupuje mladší Callum Ilot, kterému Ferrari také nezajistilo místo na startech velkých cen.

Giovinazzi nemá špatnou sezonu, ale jeho čas ve F1 se už nejspíš krátí. Foto: Alfa Romeo

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alpine