Novinky

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

Facebook Instagram

Střední směs pneumatik vydržela až 46 kol

Střední směs pneumatik vydržela až 46 kol

VC Rakouska – analýza Pirelli

S maximální teplotou dráhy 58 stupňů Celsia byla rakouská Grand Prix ještě teplejší než závod ve Francii minulý víkend. Navzdory těmto velmi náročným podmínkám a špatnému startu z druhé pozice na roštu obhájil loňské prvenství Max Verstappen.

Pomohla mu k tomu strategie, kterou Pirelli považovalo za nejvýhodnější. Jen s tím rozdílem, že pneumatiky vyměnil mnohem později. Místo předpokládaného 16. až 20. kola se tak stalo až ve 31.kole. Druhý skončil Leclerc, který vyrazil do závodu z pole position na měkké směsi pneumatik.

Pouze tři jezdci z první desítky na roštu mohli startovat na střední směsi. Ta byla ovšem nejoblíbenější, protože na ní začínalo závod 13 jezdců. Všichni poté přezouvali na tvrdou směs. S výjimkou Ricciarda, který ujel 46 kol na střední a potom dal přednost měkké kvůli silnějšímu finiši.

Tři týmy – Red Bull, Haas a McLaren – rozdělily mezi své jezdce různé strategie. Každý z nich startoval s jedním vozem na měkké a s jedním na střední směsi. Zajímavá strategická bitva se rozhořela zejména mezi Ferrari a Mercedesem. Tentokrát byla úspěšnější varianta Ferrari.

Za zmínku stojí ještě výkon Sainze. Ačkoli po penalizaci statoval až z 19. pozice, cílem projel osmý. Pomohl si dlouhým úvodním úsekem na středních pneumatikách, na nichž dosahoval velmi dobrých časů.

Nejlepšího času na tvrdé směsi pneumatik dosáhl Verstappen výkonem 1:07,475. Na střední byl nejrychlejší Norris (1:08,699) a na měkké Vettel (1:07,676). Nejdelší úseky ujeli na tvrdé směsi Bottas (50 kol), na střední Ricciardo (46) a na měkké Gasly a Norris (25).

Více zajímavých informací se dozvíte z následující infografiky. 

 

 

Komentáře ke článku