Novinky

  • 18.02.2020 Neutral Max Verstappen v Silverstone testoval Aston Martin Valkyrie

  • 18.02.2020 Neutral Vietnam oznámil, že konání jeho první velké ceny F1 není rozhodně ohroženo

  • 18.02.2020 Good Lewis Hamilton získal cenu Laureus pro nejlepšího sportovce světa

Facebook Instagram

Podle Wittmanna by DTM mělo změnit název

Podle Wittmanna by DTM mělo změnit název

Ten stávající není dostatečně atraktivní

Podle Marka Wittmanna by mělo DTM zvážit změnu názvu. Dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 se domnívá, že ten současný nedokáže přilákat nové značky, a myslí si, že by se série měla vydat více mezinárodním směrem.

Jméno Německý šampionát cestovních vozů není dostačující. Abych byl upřímný, pro mě by bylo lepší vydat se mezinárodním směrem, čímž bychom přilákali nové značky. Pro Audi s BMW je skvělé v Německu závodit a jsme opravdu šťastní, že se přidal Aston Martin. My ale chceme přivábit i jiné výrobce,“ prezentoval Wittmann svůj názor.

 

Kultovní Norisring má místo v kalendáři DTM jisté

 

Devětadvacetiletý závodník rovněž tvrdí, že by si série vystačila pouze se třemi domácími kláními, a to na Hockenheimringu, Norisringu a Nürburgringu. Rodák z Fürthu je naopak nakloněn více závodům mimo území Německa, a to nejen v Evropě, ale třeba i v Japonsku. „Vždy jsem byl příznivcem nových tratí, neboť závodit na takovém okruhu je výzvou pro každého jezdce. Doufejme tedy, že nás čeká světlá budoucnost,“ uvedl.

Současný kalendář DTM obsahuje hned čtveřici německých podniků, když se kromě zmíněného tria bude závodit rovněž na Lausitzringu. V zahraničí se pak jede v Zolderu, Misanu, Assenu a Brands Hatch.

Co se změny názvu šampionátu týče, podle informací serveru Motorsport.com se jeho pořadatelé touto možností skutečně zabývají, přičemž první návrhy se objevily již během loňské sezony.

Komentáře ke článku