Novinky

  • 13.08.2020 Good Sergio Pérez je zdráv a nastoupí do víkendové VC Španělska

  • 13.08.2020 Neutral Divina Galicaová, která se třikrát pokoušela kvalifikovat do velké ceny, slaví 76. narozeniny

  • 13.08.2020 Neutral James Hinchcliffe byl nejrychlejší v prvním tréninku na Indy 500

Facebook Instagram

Albon přehnal hledání limitu

Albon přehnal hledání limitu

Navíc se s vodou moc nekamarádí

Ne právě nejštastněji vstoupil do Velké ceny Maďarska Alexander Albon. Na začátku druhého tréninku nezvládl průjezd čtrnáctou zatáčkou a zastavil se až bariéru.

Nikdy není jednoduché najít limit, ale pokaždé se ho snažíš posunout co nejvýš. Tentokrát jsem se však přecenil,“ přiznal v Británii usazený Thajec. „Při nájezdu do zatáčky jsem se levým zadním kolem dostal na bílou čáru a trávník.

 

Albon toho v pátek moc nenajezdil

 

 

Oba tyto povrchy v důsledku stálého mžení klouzaly jako čert. A Albon měl obuté slicky. Takže to nemohlo dopadnout dobře. „Přední kola se na trávu nedostala, takže jsem si myslel, že je všechno v pořádku. Jenže potom začala být neklidná záď, jevila tendenci vybočit. Netušil jsem ovšem pořád, že jsem se vyjel o tolik mimo trať. Nezareagoval jsem patřičně a roztočil se. Abych byl upřímný, byla to velice hloupá chyba,“ povzdechl si.

Trénink tím pro něj skončil a za celý den absolvoval pouhých 28 kol. „Škoda na autě je dost velká,“ konstatoval smutně. „Převodovka to snad přežila bez úhony.

Radost nemá pilot Toro Rosso ani z předpovědi počasí: „Slyšel jsem, že v sobotu má pršet. Pokud ano, nebude to dobré.“ Vodní fantom se z Albona asi nestane...

Komentáře ke článku