Novinky

  • 20.10.2019 Neutral Ital Alessandro Zanardi, účastník 41 velkých cen, slaví 53. narozeniny

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

  • 17.10.2019 Good Kimi Räikkönen dnes slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

Kvjata s Albonem čeká start z chvostu

Kvjata s Albonem čeká start z chvostu

Oba použijí novou pohonnou jednotku

Velká cena Belgie ještě ani nezačala a již víme o dvou jezdcích, které v neděli čeká start z konce startovního pole. Jsou jimi pilot Toro Rosso Daniil Kvjat a nová posila Red Bullu Alexander Albon, jehož angažmá u rakouské stáje tak nezačíná zrovna nejšťastněji. Oba dva totiž použijí čtvrtou specifikaci pohonné jednotky Honda.

Jako obvykle jsme se soustředili jak na zlepšení spolehlivosti, tak výkonnosti. Doufáme, že v této části sezony dosáhneme s oběma týmy ještě lepších výsledků. Ze strategických důvodů a s ohledem na zbytek šampionátu ale máme v plánu novou pohonnou jednotku poskytnout v Belgii pouze Albonovi s Kvjatem,“ uvedl technický ředitel japonského dodavatele Tojoharu Tanabe.

 

Albona čeká hned při premiéře v Red Bullu velká stíhačka

 

To znamená, že Max Verstappen s Pierrem Gaslym budou i nadále závodit se starší verzí. U Nizozemce by ale mohlo k nasazení dalšího motoru dojít již během nadcházející Velké ceny Itálie v Monze, kde by jej vzhledem k snadnějšímu předjíždění nemusela penalizace tolik bolet. Rovněž by se tak vyhnul trestu pro Velkou cenu Singapuru, kde Red Bull vidí příležitost k zisku dalšího triumfu.

Je třeba také připomenout, že prohození Gaslyho s Albonem se odrazilo mimo jiné i ve statistice počtu nasazených komponent. Ten totiž není svázán s jezdcem, ale s vozem. Albon tak podědil Gaslyho bilanci a naopak.

Komentáře ke článku