Novinky

  • 04.07.2020 Good Scott Dixon (Ganassi) vyhrál závod IndyCar na okruhu v Indianapolisu

  • 04.07.2020 Neutral Sportovní komisaři neudělili Lewisu Hamiltonovi žádný trest

  • 04.07.2020 Neutral Lewis Hamilton je vyšetřován kvůli nerespektování žlutého praporku

Facebook Instagram

Di Resta se k ulitému startu nezná

Di Resta se k ulitému startu nezná

Jízdu v čele si ale užil

Jednou z výrazných postav úvodního závodu DTM na Brands Hatch se stal Paul Di Resta. Jezdec stáje R-Motorsport o sobě dal vědět zejména v úvodu, když se po startu ze 4. příčky posunul až do čela a na vedoucí pozici poté strávil 15 kol.

Pohádkový vstup do závodu ale brzy vzal za své. Ukázalo se totiž, že šampion z roku 2010 vyrazil ze své startovní pozice ještě před zhasnutím červených světel. Za to jej sportovní komisaři potrestali pětisekundovou penalizací, o kterou si během své zastávky prodloužil pobyt u mechaniků a na trať se vrátil až jako jedenáctý.

Jsem přesvědčen, že nešlo o ulitý start. Každopádně ale bylo skvělé jet 15 kol před britskými fanoušky a s vozem Aston Martin Vantage DTM v čele závodu,“ prohlásil.

 

Paul di Resta si jízdu v čele vychutnal

 

Po zastávce v boxech se sice Di Restovi ještě podařilo posunout na 6. příčku, později se ale propadl na 8. místo a nakonec ani vůbec nespatřil šachovnicový praporek, když jej vyřadily technické potíže. „Na konci závodu jsem ztratil veškerý výkon. V zájmu bezpečnosti jsem proto zajel se svým vozem do garáže. Ačkoli jsme znovu měli problém se spolehlivostí, víme, že se věci obracejí k lepšímu,“ konstatoval.

Ačkoli se vítěz loňského nedělního klání na této trati nakonec do cíle nepodíval, bodový účet se R-Motorsportu přece jen rozšířit podařilo. Stalo se tak díky dalšímu jezdci, který loni na Brands Hatch slavil vítězství – Danielu Juncadellovi. Španěl získal bod za 10. příčku.

Komentáře ke článku