Novinky

  • 21.10.2019 Neutral Nicholas Latifi pojede pro Williams první trénink na VC Mexika

  • 20.10.2019 Neutral Ital Alessandro Zanardi, účastník 41 velkých cen, slaví 53. narozeniny

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

Facebook Instagram

Gaslyho od Belgie vystřídá u Red Bullu Albon

Gaslyho od Belgie vystřídá u Red Bullu Albon

Francouz se musí vrátit do Toro Rosso

Ačkoliv se Helmut Marko zaklínal, že Pierre Gasly dojezdí sezonu v Red Bull Racingu, je všechno jinak. Počínaje Velkou cenou Belgie ho v kokpitu nahradí Alexander Albon.

Francouz naopak zaujme jeho místo u Toro Rosso. V případě rakouské stáje nejsou takové přesuny zase tak neobvyklou záležitostí, o čemž by mohl třeba Daniil Kvjat hodně vyprávět. Ostatně právě on hrál ve spekulacích o případném Gaslyho nástupci ústřední roli. Albonovo povýšení je docela velkým překvapením.

Pierre Gasly si bude muset zvyknout na jiné týmové oblečení

Neznamená to automaticky, že by Thajec měl zajištěné zaměstnání vedle Maxe Verstappena i pro sezonu 2020. Red Bull Racing ve svém oficiálním komuniké pouze uvedl, že ve zbývajících devíti závodech chce prověřit jeho výkonnost. Už to ale pro letošního nováčka zní nadějně.

Pierre Gasly si v dosavadním průběhu šampionátu vyjel pouhých 63 bodů (tedy o 118 méně než Verstappen) a v průběžné klasifikaci mu patří šestá příčka. Jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z VC Velké Británie. Albonovým maximem je zatím šestá pozice z Hockenheimringu.

Komentáře ke článku