Novinky

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

  • 12.11.2019 Neutral Alexander Albon byl potvrzen jako jezdec Red Bull Racingu pro rok 2020

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

Facebook Instagram

Gaslyho od Belgie vystřídá u Red Bullu Albon

Gaslyho od Belgie vystřídá u Red Bullu Albon

Francouz se musí vrátit do Toro Rosso

Ačkoliv se Helmut Marko zaklínal, že Pierre Gasly dojezdí sezonu v Red Bull Racingu, je všechno jinak. Počínaje Velkou cenou Belgie ho v kokpitu nahradí Alexander Albon.

Francouz naopak zaujme jeho místo u Toro Rosso. V případě rakouské stáje nejsou takové přesuny zase tak neobvyklou záležitostí, o čemž by mohl třeba Daniil Kvjat hodně vyprávět. Ostatně právě on hrál ve spekulacích o případném Gaslyho nástupci ústřední roli. Albonovo povýšení je docela velkým překvapením.

Pierre Gasly si bude muset zvyknout na jiné týmové oblečení

Neznamená to automaticky, že by Thajec měl zajištěné zaměstnání vedle Maxe Verstappena i pro sezonu 2020. Red Bull Racing ve svém oficiálním komuniké pouze uvedl, že ve zbývajících devíti závodech chce prověřit jeho výkonnost. Už to ale pro letošního nováčka zní nadějně.

Pierre Gasly si v dosavadním průběhu šampionátu vyjel pouhých 63 bodů (tedy o 118 méně než Verstappen) a v průběžné klasifikaci mu patří šestá příčka. Jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z VC Velké Británie. Albonovým maximem je zatím šestá pozice z Hockenheimringu.

Komentáře ke článku