Bourdais zajel nejlepší čas, následně naboural

Grand Prix of Portland – 2. trénink

Odpolední trénink v Portlandu vyhrál Francouz Bourdais. Zhruba dvě minuty před koncem klání přeskočil o necelé tři setiny Powera, pak ale v poslední zatáčce vyjel z dráhy a narazil nosem napřed do bariéry z pneumatik. IndyCar má pro tréninky a kvalifikaci posunutou časomíru, což jezdcům umožňuje dokončit rychlé kolo a následně okamžitě zamířit do boxů, místo toho, aby museli absolvovat ještě celé jedno kolo.

Přestože piloti dostali ve druhém tréninku možnost využít alternativní směs pneumatik, na měkké červené sadě byli výrazně pomalejší než před obědem na tvrdé. Bourdais zajel 57,9213 a byl o půl vteřiny pomalejší, než ráno Herta na tvrdých pneumatikách!

Poškození Bourdaisova vozu nebylo vážné, tým okamžitě vyměnil nos a on stihl ještě následný warm up, respektive trénink zastávek v boxech, který IndyCar posunula na pátek. Piloti mají po druhém tréninku možnost trénovat příjezdy a odjezdy k mechanikům. Někteří toho využili i k tomu, aby zajeli ještě pár rychlých kol, o které je připravila Bourdaisova nehoda a následné červené vlajky.

Bourdais přitom nebyl jediným Francouzem, kdo měl v inkriminovaném místě potíže. Mimo trať se dostal i Pagenaud, ten se ale vyhnul nárazu do ochranné bariéry. Druhý muž průběžného pořadí šampionátu si v pátečním odpoledním tréninku připsal sedmý čas.

Tým Penske měl v první desítce oba vozy, protože lídr šampionátu Newgarden byl pátý. Před ním skončili dva nováčci. Po většinu tréninku byl Švéd Rosenqvist první, závěrečné pokusy Powera a Bourdaise jej však sesadily na třetí místo. Vítěz prvního tréninku Herta si připsal čtvrtý čas.

Rossi, který byl až do minulého závodu v St. Louis největším Newgardenovým pronásledovatelem, zajel šestý čas. Osmým místem příjemně překvapil Harvey, který startuje za tým Michaela Shanka, jedoucí jen ve vybraných závodech.