Novinky

  • 20.10.2019 Neutral Ital Alessandro Zanardi, účastník 41 velkých cen, slaví 53. narozeniny

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

  • 17.10.2019 Good Kimi Räikkönen dnes slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

Leclerc bojoval tvrdě úmyslně

Leclerc bojoval tvrdě úmyslně

Dobře věděl, že je na hraně

Charles Leclerc věděl, že o vítězství ve Velké ceně Itálie bojuje tvrdě a na hraně pravidel. Ani se nesnaží vymlouvat na podvědomí a adrenalin v žilách, ani netvrdí, že vše bylo stoprocentně v pořádku. Prý prostě udělal vše pro to, aby zůstal na trati před Lewisem Hamiltonem a zároveň nedostal trest, který by ho o vítězství připravil po protnutí cílové čáry.

"Ale ano, dobře jsem věděl, že je to na hraně," přiznává Monačan. "Ale byl jsem připraven hrát vabank, vždyť šlo o vítězství. Není to něco, co bych měl pouze v podvědomí. Vědomě jsem v boji šel až na hranici toho, co je ještě akceptovatelné. Povedlo se a jsem šťastný, že jsme si domů odvezli vítěznou trofej."

Po vítězství v Monze je správný čas ohlédnout se za uplynulými měsíci dělání chyb a učení se přímo v záři nejsilnějších reflektorů namířených na nejoblíbenější tým formule 1.

"Start do sezony nebyl zrovna snadný. Udělal jsem pár chyb, ale myslím, že se do značné míry mohou připsat na konto chybějících zkušeností. Teď už se ale na to nemohu vymlouvat. Jako jezdec jsem od začátku sezony hodně vyspěl.

Chápu, proč se loni tak kritizoval přestup příliš mladého jezdce do Ferrari. Toto je můj druhý rok ve F1 a už jezdím za Ferrari. Jistě, že to bylo brzy. Musím děkovat Ferrari, že do mě vložilo tolik důvěry. Mělo data, analyzovalo je a nakonec to bylo pouze jeho rozhodnutí. Jsem rád, že se začaly dostavovat výsledky. Takže jsem asi přece jen byl připraven lépe, než někteří tvrdili."

Komentáře ke článku