Novinky

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

Facebook Instagram

Red Bull udělal chybu v simulátoru

Red Bull udělal chybu v simulátoru

Vůz byl úplně špatně nastavený

Max Verstappen se v Singapuru dostal na stupně vítězů, ale ani on, ani jeho tým nevypadali nijak nadšeně. Očekával se boj o vítězství, místo toho bylo Ferrari evidentně rychlejší a Lewise Hamiltona se podařilo porazit spíše strategií, než čistou rychlostí.

"Nechci z toho dělat velkou věc," bránil se Helmut Marko rozhovoru na téma nepříjemného překvapení, po kterém se Ferrari v Poháru konstruktérů Red Bullu ještě více vzdálilo a sen o druhém místě se červeným býkům pomalu rozplývá. Později ale přece jen prozradil více.

"Problém vznikl v simulátoru. Zavedl nás zcela nesprávným směrem," řekl poradce Red Bullu pro motorsport v rozhovoru pro ORF. "Základní nastavení před víkendem se hledá v simulátoru. Když se to neudělá dobře, tak máte velký problém. Vozy jsme nastavili příliš natvrdo, kvůli tomu jsme měli potíže s nestabilitou. Také bychom potřebovali více přítlaku."

"Kdyby Mercedes neudělal strategickou chybu, bylo by to s námi ještě horší," potvrdil šéf týmu Red Bull Christian Horner.

Letos to není poprvé, co slyšíme, že Red Bullu zpackala závod chyba v nastavení. Stejné téma bylo na stole po Velké ceně Bahrajnu, kde RB15 nestačilo tempu Mercedesu a Ferrari.

Komentáře ke článku