Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

ESET V4 Cup si letos v GT3 podmanil Chlad

ESET V4 Cup si letos v GT3 podmanil Chlad

Český závodník kraloval ve sprintu i vytrvalosti

Na maďarském Hungaroringu vyvrcholila o víkendu sezona ESET V4 Cupu. Finálový podnik rozluštil tajenku nových šampionů mimo jiné také v závodech vozů třídy GT, kde se bojovalo o celkové prvenství v kategoriích GT3, GT3 Trophy a GTC.

A právě první zmíněnou kategorii v letošním roce suverénně ovládl Richard Chlad Jr. Jezdec K+K Racing Teamu se mohl radovat z titulu jak v krátkých závodech, tak i ve vytrvalostním hodnocení.

Že to bude ve sprintu právě Chlad, kdo v celkovém pořadí zvítězí, naznačovala průběžná klasifikace již před začátkem maďarského klání. V ní totiž vedl s komfortním náskokem 28 bodů na druhého Marcina Jedlinského.

Teoretická šance na zisk titulu ovšem žila také u třetího Libora Miloty (-29 bodů) a i u otce Marcina Jedlinského Stanislawa, který ze čtvrté pozice zaostával za Chladem o 53 bodů.

Realita ale byla trochu jiná. Dvojice polských aspirantů na titul totiž v Maďarsku chyběla a Chlada tak mohl ohrozit pouze jeho krajan Milota.

Ani on si ale nemohl dělat naděje příliš dlouho. Úvodní závod pro něj totiž po kontaktu se soupeřem skončil již po dvou zatáčkách, což v tu chvíli pro Chlada znamenalo, že bez ohledu na umístění se bude moci v cíli radovat z titulu. Zbytek závodu ale rozhodně nevypustil a po startu z pole position si dojel pro vítězství.

Zatímco ve sprintovém hodnocení se Chlad před prvním závodem suverénně nacházel na vedoucí příčce, ve vytrvalosti přijížděl na Hungaroring až jako třetí muž celkového pořadí. Přesto se ale i zde nacházel v nejvýhodnější pozici pro útok na vítězství v šampionátu, neboť první dva muži celkového pořadí Mateusz Lisowski a Marcin Jedlinski absentovali.

Této skutečnosti dokázal Chlad využít na maximum a po triumfu v ranním sprintu ovládl stylem start-cíl také hodinový vytrvalostní závod a mohl tedy zažít něco, co závodník nezažívá každý den a někteří dokonce vůbec. Během soboty se totiž mohl radovat ze zisku hned dvou mistrovských primátů.

„Nebyl tady můj největší soupeř Marcin Jedlinski, nicméně i tak zde závodilo hodně rychlých kluků a závod tedy nebyl vůbec jednoduchý. Hned od startu jsem nasadil rychlé tempo a zajížděl jedno rychlé kolo za druhým. Dnes tak uzavíráme další úspěšnou sezonu, ve které se nám podařilo získat dva mistrovské tituly,“ uvedl Chlad po skončení vytrvalostního závodu.

V neděli se jezdec K+K Racing Teamu probouzel již s oběma tituly v kapse. I přesto ale svůj hlad po vítězství neztratil, což ukázal ve druhé víkendové jízdě, kterou znovu opanoval.

Do závěrečného třetího klání se již ale rozhodl nenastoupit a umožnil tak zažít chvíli slávy Liboru Milotovi. Ten si na závěr sezony dojel pro své premiérové prvenství.

V závěrečném závodě sezony mohl poprvé okusit pocit vítězství Libor Milota.

Kromě GT3 se ale Chlad radoval ze sprintového i vytrvalostního titulu také v GT3 Trophy. Třída GTC patřila letos pro změnu bratrům Sládečkovým. Zatímco ve sprintech byl nejúspěšnější Samuel, ve vytrvalostních kláních se nejlépe vedlo Filipovi.

výsledky prvního sprintového závodu ESET V4 Cupu vozů GT a TC na Hungaroringu: 1. Richard Chlad Jr. (K+K Racing Team, GT3), 2. Samuel Sládečka (Sládečka Motorsport, GTC), 3. Bronislav Formánek (Mičánek Motorsport ACCR Team, GTC), 4. Libor Dvořáček (Mičánek Motorsport ACCR Team, GTC), 5. Gregor Zsigo (Trevor Racing, GT3)

výsledky druhého sprintového závodu ESET V4 Cupu vozů GT a TC na Hungaroringu: 1. Richard Chlad Jr. (K+K Racing Team, GT3), 2. Libor Milota (GT2 Motorsport, GT3), 3. Samuel Sládečka (Sládečka Motorsport, GTC), 4. Kurt Wagner (Mičánek Motorsport ACCR Team, GTC), 5. Kálmán Bodis (Opció Kft, Bovi Motorsport, GT3)

výsledky třetího sprintového závodu ESET V4 Cupu vozů GT a TC na Hungaroringu: 1. Libor Milota (GT2 Motorsport, GT3), 2. Gregor Zsigo (Trevor Racing, GT3), 3. Kálmán Bodis (Opció Kft., Bovi Motorsport, GT3) 4. Csaba Tóth (Zengo Motorsport Services Kft., TC-3.5), 5. József Merk (Covadonga Kft., TC-3.5), 7. Libor Dvořáček (Mičánek Motorsport ACCR Team, GTC)

výsledky vytrvalostního závodu ESET V4 Cupu vozů GT a TC na Hungaroringu: 1. Richard Chlad Jr. (K+K Racing Team, GT3), 2. Libor Milota-Daniel Skalický (GT2 Motorsport, GT3), 3. Gregor Zsigo-Denis Waszek (Trevor Racing, GT3), 4. Filip Sládečka (Sládečka Motorsport, GTC), 5. Jáchym Galáš (GT2 Motorsport, TC-3.5)

foto: Martina Nováková (2x)