Novinky

  • 09.08.2020 Good Titul ve formuli E v ročníku 2019/20 si zajistil Antonio Felix da Costa (Techeetah)

  • 09.08.2020 Good Jean-Éric Vergne (Techeetah)se stal vítězem 4. závodu formule E v Berlíně

  • 09.08.2020 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull vyhrál VC 70. výročí v Silverstonu

Facebook Instagram

Vettel s Leclerkem půjdou na kobereček

Vettel s Leclerkem půjdou na kobereček

V Maranellu budou čelit šéfovi týmu a faktům

Sebastian Vettel a Charles Leclerc se v blíže neurčeném termínu budou muset dostavit do Maranella, aby šéfovi vysvětlili vzájemnou kolizi a předčasný konec ve Velké ceně Brazílie. Jinými slovy, dostali pozvánku na kobereček.

První porada přirozeně proběhla hned po závodu, ale kvůli emocím nejspíš nebyla moc produktivní. Mattia Binotto netají, že jezdce alespoň upozornil, že nemají prát špinavé prádlo na veřejnosti.

"Jedinou věc, kterou jsem od nich chtěl slyšet, bylo, že je to mrzí kvůli týmu," řekl šéf Scuderie Ferrari. "Ještě jsme neudělali analýzu, nechtěl jsem se do toho pouštět v den závodu. Tyto věci by se ani neměly dělat s horkou hlavou, snadno bychom mohli dospět k nesprávným závěrům.

Oba jezdce jsem si vyslechl, ale ještě přijdou a znovu to celé probereme. Do té doby bude mít tým dostatek času na analýzu videa i dat. Ať už pak rozhodneme jakkoli, nejdůležitější je fakt, že jsme byli velice zklamaní a že nám musí být líto celého týmu. V první řadě by to mělo mrzet jezdce, malá kolize měla velké následky. Takové hlouposti bychom neměli dělat."

Maranello poslalo jezdcům velmi podobnou pozvánku celkem nedávno, po Velké ceně Ruska, v níž Vettel opakovaně ignoroval žádost týmu a puštění Leclerka vpřed, což ale nejspíš navazovalo na vzájemnou nedůvěru po kvalifikaci v Itálii a závodu v Singapuru.

Komentáře ke článku