Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Williams nasadí do 1. tréninku na VC Štýrska místo Georgea Russella Jacka Aitkena

  • 06.07.2020 Neutral Holanďan Nyck de Vries se stal rezervním jezdcem Toyoty pro seriál WEC

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

Facebook Instagram

Steiner chtěl vyhodit jednoho z jezdců

Steiner chtěl vyhodit jednoho z jezdců

Po Silverstone mu došla trpělivost

Günther Steiner je znám pro svoji impulzivní povahu. Proto se mnozí divili, že šéf Haasu měl takovou trpělivost se svými dvěma svěřenci, kteří na dráze předváděli pěkné psíkusy. Ve Španělsku, Velké Británii a Německu vzájemně kolidovali.

Nyní Steiner přiznal, že po Silverstone byl už jen krůček od toho, poslat jednoho z dvojice Kevin Magnussen a Romain Grosjean do háje. „Přestával jsem věřit, že to bude fungovat,“ zavzpomínal. „Měli jsme velké problémy s autem a teď k tomu ještě s piloty. Jak může tým něčeho dosáhnout, když je nemá pod kontrolou?“

Günther Steiner nakonec ke změnám v jezdecké dvojici Haasu nesáhl

 

Tenkrát se oba výtečníci pobili hned v úvodu a s poškozenými ráfky záhy odstoupili. „Zdůraznil jsem jim, že nesmějí provést žádnou hloupost, a oni se srazí v páté zatáčce,“ povzdechl si Ital z Jižního Tyrolska. „Myslel jsem si v té chvíli, že to už není zvládnutelné. Došel jsem k názoru, že jim na nás nezáleží, že mají v hlavě jen vlastní úspěch. Pak jsem ale zapochyboval. Možná jsme je vystavili přílišnému tlaku. Nedokázal jsem se dopracovat k jednoznačnému výsledku.

Nakonec Magnussen a Grosjean nejen vydrželi do konce sezony, ale dokonce jim byly prodlouženy smlouvy.

Komentáře ke článku