Novinky

  • 28.02.2020 Good Na závěr testů F1 v Barceloně zajel nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 28.02.2020 Good Američan Mario Andretti, mistr světa z roku 1978, slaví 80. narozeniny

  • 28.02.2020 Good Poslední den testů F1 v Barceloně zahájil nejlépe Daniel Ricciardo (Renault)

Facebook Instagram

Ouředníček se pral s neposlušnou poloosou

Ouředníček se pral s neposlušnou poloosou

V jednom stanu s Alonsem

Desátá etapa letošní Rallye Dakar přinesla posádce Tomáš Ouředníček – David Křípal bohužel další ztrátu. Na vině byly problémy s poloosou.

Skvěle jsme odstartovali, projeli jsme kolem Fernanda Alonsa, který se vyválel. Pak jsme přejeli dunu a za ní leželi na střeše bratři Coronelovi. Málem jsme do nich vrazili, protože to nešlo ubrzdit. Tak jsme je objeli, vzali je na lano a vrátili je zpátky na všechny čtyři,“ vylíčil úvodní kilometry speciálky Ouředníček.

Potom však ve Fordu Ranger zarachotilo: „Naštěstí sebou vozíme náhradní poloosu, takže jsme zastavili, že ji vyměníme. Za tři minuty byla vymontovaná. Připravili jsme novou, jenže ta prostě nešla zpátky nasadit do těhlice kola. Dělali jsme to dvě hodiny a zkoušeli to dokola a dokola. Nakonec se nám ji tam podařilo narvat.

Ouředníčka s Křípalem včera zdržela výměna poloosy

Dvojice Ultimate Dakar Teamu tak mohla pokračovat do bivaku, který se tentokrát vyznačoval opravdu polními podmínkami. „Všichni spíme společně v jednom stanu. Tedy i s hvězdami jako je Alonso. Ten stojí s autem, které dává dohromady, přímo vedle nás. To je zážitek. Ale raději bychom ho vyměnili za lepší etapový výsledek,“ konstatoval Ouředníček.

Komentáře ke článku