Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Ouředníček ve čtvrtek konečně zažil bezproblémový den

Ouředníček ve čtvrtek konečně zažil bezproblémový den

Hodně si zapředjížděl

V úvodních čtyřech etapách letošního ročníku Rallye Dakar sužovaly Tomáše Ouředníčka a jeho spolujezdce Davida Křípala různé potíže. Ve čtvrteční páté etapě se již ale posádce stáje Ultimate Dakar problémy konečně vyhnuly. Celkově obsadila čtyřicáté místo.

„Dnes to byla opravdu výživná rychlostka. Velmi náročná a hodně dlouhá, ale užili jsme si to, protože auto bylo skvěle nachystané a dobře se s ním jelo. Startovali jsme hodně vzadu, takže před námi byla spousta bugin, kamionů a pomalejších aut. A hned po startu se pekelně prášilo, takže bylo velmi náročné předjíždět. Ovšem právě předjížděním jsme strávili většinu dne. Auto dneska poprvé na letošním Dakaru fungovalo perfektně bez zastavování a bez zásadních problémů. Sice se občas ozvou nějaké zvuky, ale to už snad budou jen drobnosti k vychytání při servisu,“ uvedl Ouředníček v cíli.

Tomáš Ouředníček se ve čtvrtek posunul na celkové 47. místo. Foto: Ultimate Dakar

Po čtvrteční rychlostní zkoušce se Ouředníček a Křípal posunuli v průběžném pořadí o čtyři pozice dopředu. Z padesátého prvního místa vyskočili na čtyřicáté sedmé.

Zdroj a úvodní foto: Ultimate Dakar